Уряд схвалив рішення щодо впровадження реабілітаційної монопослуги
Президент України визначив одним із ключових завдань для сфери охорони здоровʼя на 2025 рік створення амбулаторних реабілітаційних відділень у громадах, де є лікувальні заклади. Це особливо важливо для ветеранів та громадян, які потребують відновлення після поранень чи захворювань.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запроваджує новий формат реабілітаційної допомоги — реабілітаційну монопослугу. Це нововведення означає, що фахівці (фізичний терапевт, ерготерапевт чи терапевт мови та мовлення) зможуть (за потреби) надавати реабілітаційну допомогу окремо від мультидисциплінарних команд — самостійно та у взаємодії з сімейними лікарями.
Послуги надаватимуть в амбулаторних умовах, вдома у пацієнта або у громаді, де він проживає. У випадках, коли послуги з реабілітації надаватимуться на первинному рівні меддопомоги, складання індивідуального плану не буде обов’язковим за умови наявності направлення від сімейного лікаря.
Фінансування таких послуг здійснюватиметься в рамках програми медичних гарантій. Оплата за надання монопослуги передбачена в межах пакета «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». Це дозволить уникнути додаткових витрат із державного та місцевих бюджетів.
Амбулаторна реабілітація, яка надається поруч із домом, дозволить пацієнтам не лише продовжити відновлення після виписки з лікарні, а й паралельно навчатися чи працювати.
Згідно з прийнятими змінами, Міністерство охорони здоров’я України затвердить вичерпний перелік станів здоровʼя, за яких можливе надання реабілітаційної допомоги фахівцем з реабілітації самостійно на первинному рівні медичної допомоги за направленням сімейного лікаря.
Це рішення — важливий крок у створенні сучасної системи реабілітації, яка відповідає потребам кожного пацієнта, забезпечуючи якість, доступність та ефективність медичних послуг.
https://moz.gov.ua/uk/uryad-shvaliv-rishennya-shodo-vprovadzhennya-reabi...