Український легіон: за місяць у Любліні - понад пів тисячі заявок від українців з 30 країн
Перший підрозділ Легіону розпочне навчання на полігоні в Польщі вже до кінця року.
Рекрутинговий центр по набору до Легіону відкрився на початку жовтня на базі генконсульства України в Любліні.
Виїзні прийоми українців відбуваються на базі інших генконсульств України. Наразі йдеться лише про генконсульства України у Польщі (Люблін, Вроцлав, Краків, Гданськ, консульське відділення у Варшаві).
Робота центру, в якому працює понад 10 осіб – офіцерів ЗСУ, відряджених з України, – триває на щоденній основі з 9-ї до 17-ї години за місцевим часом.
На сайті https://legion.army.gov.ua/ є базова інформація, що дає розуміння людині, яка цікавиться службою в Українському легіоні, як туди потрапити.
Телефон центру +38(093)806-20-68.
Рекрутинговий центр розташований у Польщі за адресою: м. Люблін, вул. Спокойна, 2 (Spokojna 2).
До центру в Любліні можна звертатися як за наведеним на сайті номером телефону, так і безпосередньо, через подання онлайн-заявки, після чого рекрутер центру зв’язується з такою особою. Після співбесіди у телефонному режимі людина в узгоджений час має особисто прибути до центру для проходження військово-лікарської комісії і безпосереднього спілкування, що остаточно має підтвердити серйозність намірів кандидата з подальшим зарахуванням його до складу Легіону. Надалі залишається лише підписання контракту, і тоді громадянин України, який проживає за кордоном, офіційно стає військовослужбовцем ЗСУ у складі Легіону.
На офіційному сайті Легіону можна також знайти відповіді на найбільш типові питання, що можуть виникнути в українців за кордоном, які хочуть долучитися до підрозділу. Наприклад, про грошове забезпечення (в залежності від завдання на території України – до 190 тис. грн на місяць для рядового складу), необхідні документи для вступу в Легіон, можливість мобілізації за умови наявності іноземного громадянства, як і де можна підписати контракт із ЗСУ та багато інших.
За місяць роботи Центру отримано понад 500 заявок від громадян України, які проживають за кордоном, про бажання долучитися до Українського легіону. Хоча не всі з них у результаті підпишуть контракт із ЗСУ, співробітники центру вважають це хорошим результатом, звертаючи увагу, що це лише початок їхньої роботи.
Перші добровольці вже незабаром, ще до кінця року, підпишуть на базі рекрутингового центру в Любліні контракти із ЗСУ, і їх буде направлено на один із полігонів у Польщі для проведення вишколу. Контракт можна буде підписати або на визначений термін (три роки), або до завершення особливого періоду.
Польська сторона готова негайно розпочати навчання українських добровольців і лише чекає, коли буде сформований перший підрозділ з українських добровольців.
Навчання вестимуть інструктори з країн НАТО у визначених місцях. Загалом базовий курс підготовки за стандартами НАТО триватиме 35 днів. Після цього військовослужбовці, які потребуватимуть окремого вишколу по обраній спеціалізації, можуть пройти додаткову підготовку вже в інших місцях.
За двосторонньою домовленістю, українська сторона забезпечує добровольців Легіону військовою формою і медикаментами, а польська – надає відповідну інфраструктуру, техніку та озброєння на період навчання.
Загалом за місяць до центру подали заявки громадяни України, які проживають у 30-ти країнах світу. 90% заявок отримано від чоловіків, відповідно, 10% – від жінок. За віком – приблизно половина заявок отримана від молоді до 25-ти років, інша половина – дещо старші люди.
Заявки подають абсолютно різні люди: від студентів, які готові взяти академвідпустки на період служби в армії, і до старших за віком людей, які за кордоном працювали, наприклад, будівельниками чи далекобійниками.
Жінки, як правило, цікавляться медичними спеціальностями. Але є й такі, хто цікавився спеціальністю снайпера. Немає жодних обмежень щодо вибору військової спеціалізації.
Приблизно 80% усіх українців, які подали заявки до складу Легіону, до цього часу не мали жодного відношення до армії, не проходили строкову службу в ЗСУ.
Актуальним є питання проведення відпусток з рідними за кордоном. Вони можуть ділити відпустку і, наприклад, двічі на рік їм буде гарантовано по 15 днів відпустки (без включення часу на переїзд в Україні до місця проходження служби), які вони зможуть проводити із своїми сім’ями за кордоном.
Добровольці, які долучаться до Легіону, матимуть також можливість безкоштовно в онлайн-режимі навчатися в українських вишах.
https://loga.gov.ua/oda/press/news/ukrayinskiy_legion_za_misyac_u_lyubli...