Ви тут:

Схвалено законопроект про відповідальність за порушення комендантської години: які штрафи передбачені

10-12-2023
Категорія: 

Законопроект про встановлення адміністративної відповідальності за порушення комендантської години схвалено Верховною Радою України у першому читанні. 

Проект Закону передбачає такі штрафи за порушення:

- для фізичних осіб 8500 - 17000 грн, у разі повторного порушення 17000 - 34000 грн;

- для субʼєктів господарювання 51000 - 102000 грн,  у разі повторного порушення 170000 - 340000 грн.

 Випадки, які не є порушенням комендантської години:

  • якщо особа прямує до/з укриттів під час повітряної тривоги;
  • супроводжує поранених, важкохворих;
  • здійснює заходи з евакуації населення або рятування майна;
  • надає медичну (домедичну) допомогу
  • перебуває в стані крайньої необхідності.

Довідково: 

Народними депутатами України зареєстровано законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів щодо встановлення адміністративної відповідальності за порушення вимог або невиконання деяких заходів правового режиму воєнного стану (]]>№10195]]>), який напрацьовано спільно з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією України.

Мета законопроекту — встановити адміністративну відповідальність за порушення громадянами комендантської години, та порушення суб’єктом господарювання встановлених на відповідній території спеціального режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану.

Суть — адміністративна відповідальність за:

  • Порушення комендантської години тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Порушення суб’єктом господарювання встановлених на відповідній території спеціального режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану тягне за собою накладення штрафу на керівника суб’єкта господарювання, фізичну особу-підприємця від трьох тисяч до шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

За інформацією: ]]>https://mvs.gov.ua/uk/news/sxvaleno-zakonoprojekt-pro-vidpovidalnost-za-...]]> та ]]>https://www.rada.gov.ua/news/news_kom/242894.html ]]>

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)