Схвалено Перспективний план формування спроможних громад Луганської області

11-06-2015

Керівник Луганської військово-цивільної адміністрації Москаль Геннадій Геннадійович підписав розпорядження за № 234 від 10 червня 2015 року «Про схвалення проекту перспективного плану формування спроможних територіальних громад Луганської області».

Дане розпорядження прийнято на виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 № 214.

Перспективний план формування спроможних територіальних громад Луганської області включає графічну частину та паспорти спроможних територіальних громад області.

Даний проект перспективного плану буде передано на затвердження Кабінетом Міністрів України у встановленому порядку.

Перспективний план розроблено для території Луганської області, підконтрольній українській владі, на якій діють 194 громади, з них 10 міських рад, 25 селищних рад, 159 сільських рад. До складу цих рад входить 607 населених пунктів: 22 міста, 74 селища, 511 сіл.

В межах 194 територіальних громад створено 24 об’єднаних спроможних громади, а саме: Біловодська, Білокуракинська, Білолуцька, Золотівська, Красноріченське, Кремінська, Лисичанська, Лозно-Олександрівка, Марківська, Міловська, Містківська, Нижньодуванська. Новоайдарська, Новоастраханська, Новопсковська, Попаснянська, Рубіжанська, Сватівська, Сєвєродонецька, Станично-Луганська, Старобільська, Троїцька, Щастинська, Широківська.

З них:
3 об’єднані спроможні громади утворені в межах існуючих  районів: Міловська ОСГ, Біловодська ОСГ, Марківська ОСГ;
3 громади створені на базі міст обласного значення – Сєвєродонецька ОСГ, Лисичанська ОСГ, Рубіжанська ОСГ;
9 громад на базі районних центрів із змінами меж районів - Білокуракинська, Кремінська, Новоайдарська, Новопсковська, Попаснянська, Сватівська, Станично-Луганська, Старобільська, Троїцька,
9 громад – новоутворення навколо нових адміністративних центрів: Білолуцька, Золотівська, Красноріченське, Лозно-Олександрівка, Містківська, Нижньодуванська. Новоастраханська, Щастинська, Широківська.