Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 17.10.2024
«На Лиманському напрямку росіяни штурмували наші позиції в районах Балки Журавки та Греківки. Біля цього населеного пункту точився тривалий бій. Загарбники завдають ударів по селах, укріпленнях українських Захисників та логістичних шляхах. Так, учора вони вели вогонь із реактивної системи залпового вогню, ствольної артилерії, застосовували безпілотники», – поінформував начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.
Попри збільшення удвічі обсягу стимулюючих виплат для медиків, які забажають виїхати з росії і працювати у так званій «лнр», претендентів суттєво не додалося. За рік дії програми спочатку вдалося зібрати 10 осіб, нещодавно – ще вісьмох. Звісно, що такі показники ніяк не вплинуть на кадровий голод, що виник на окупованій Луганщині із появою там росії.
Так, деякі медичні працівники погоджуються записатися на вахту і провести в «лнр» показові медогляди упродовж декількох тижнів. Але відпрацювати п’ять років, як того вимагає програма, погоджуються лише ті, хто нікуди не влаштувався після вишу або мають проблеми із режимом. Нічого суттєвого їм не обіцяють і на захоплених територіях, бо на цих осіб очікують невеличкі медзаклади Марківки, Перевальська, Отаманівки та напівзруйнованого Сіверськодонецька.
Із таксофонів Рубіжного відтепер можна викликати «швидку». Після того, як окупанти вимкнули на території цього і навколишніх міст мобільний зв’язок, у населеному пункті було встановлено чотири таксофони. Із них можна було зателефонувати лише тим, в кого вдома чи в установі залишився дротовий зв’язок. Але чомусь виклик бригади екстреної медичної допомоги був під забороною. Для вирішення питання через 2,5 роки, що минули від окупації, «неабияких» зусиль доклали представники так званого «министерства цифрового развития лнр». Тож, у Рубіжному – цифровий прорив.
https://loga.gov.ua/oda/press/news/stimulyuyuchi_viplati_ne_diyut_za_rik...