Ви тут:

Про можливості інформаційно-комунікаційної системи "Державний аграрний реєстр" та порядок реєстрації у ньому

23-07-2025
Категорія: 

Державний аграрний реєстр (надалі - ДАР) — це автоматизована електронна система, створена Міністерством аграрної політики та продовольства з метою ефективного та прозорого залучення та розподілу усіх видів підтримки для українських аграріїв, як за кошти державного бюджету, так і у вигляді пільгових кредитів, міжнародних грантів або технічної допомоги. У ДАР можуть реєструватись, аби в подальшому отримувати фінансову підтримку виробники сільськогосподарської продукції будь-якого розміру та напряму діяльності, фізичні особи-громадяни України, що мають у власності (користуванні) землю та/або сільськогосподарських тварин, ФОП або юридичні особи будь-якої форми власності.

Для подання заявки на участь у програмах підтримки потрібно лише зареєструватися в системі. Це безкоштовно і займає кілька хвилин. А потім в онлайн-кабінеті на платформі можна обрати актуальну для фермера програму й там же подати заявку на участь у ній. Колись процес був набагато складніший.

 

Переваги Державного аграрного реєстру

ДАР пропонує: 

  • єдині правила отримання державної та міжнародної допомоги для всіх сільгоспвиробників;
  • податися на будь-яку програму просто з дому;
  • відстеження руху заявки на підтримання в режимі реального часу;
  • автоматично підтягує дані з Державного земельного кадастру, Державного реєстру речових прав, ЄДР, Єдиного державного реєстру тварин;
  • лише установи, що безпосередньо надають підтримку в ДАР, мають доступ до цих даних, і тільки з дозволу агровиробника.

 

Як стати учасником Державного аграрного реєстру

Зареєструватися в ДАР може будь-який сільгоспвиробник України. Його масштаб та напрям діяльності не мають значення. Також не важлива форма власності: фізична особа, ФОП, юридична особа. Єдине – для реєстрації потрібно мати кваліфікований електронний підпис або BankID.

5 кроків реєстрації в системі:

  • натисніть кнопку «Зареєструватися» на сайті ДАР ]]>https://www.dar.gov.ua/]]> ;
  • пройдіть реєстрацію через кваліфікований електронний підпис або BankID. Інструкція, як це зробити, за посиланням: ]]>https://drive.google.com/file/d/1vtgnAIkCHNrxWNEKAlRxTIc1KK13j6lG/view]]> ;
  • уведіть email і номер телефону;
  • на електронну пошту та телефон надійдуть п’ятизначні коди підтвердження – уведіть їх у відповідні віконця;
  • натисніть «Зареєструватися».

Після заповнення реєстраційної форми та надання згоди на оброблення персональних даних в реєстрі створюється електронний кабінет агровиробника. До нього автоматично завантажуються дані з інших державних реєстрів: про господарську діяльність фермера, земельний банк, поголів’я тварин тощо.

У персональному кабінеті учасника ДАР є актуальна інформація про доступні програми підтримки. Крім того, система в режимі реального часу інформує агровиробника про нові можливості.

Так, відтепер у Державному аграрному реєстрі доступний новий функціонал – кожен фермер може отримати витяг про реєстрацію в ДАР та в Реєстрі виробників сільськогосподарської продукції.

Окрім того, стало можливим присвоєння статусу активного виробника сільськогосподарської продукції в Реєстрі виробників сільськогосподарської продукції.

Таким чином Міністерство аграрної політики та продовольства України розширює для аграріїв доступ до електронних послуг для зручності, відкритості та надійності роботи.

Для активних користувачів витяг доступний як з ДАР, так і з Реєстру виробників. Щоб отримати витяг про реєстрацію в ДАР, необхідно:

  • авторизуватись у системі;
  • перейти в розділ «Дані про сільгоспвиробника»;
  • завантажити документ.

Оновлення статусу активного виробника сільськогосподарської продукції відбувається автоматично. Також користувач в будь-який момент може спробувати оновити статус оновивши інформацію із реєстрів або скориставшись інструкцією направити звернення до Мінагрополітики з метою присвоєння статусу активного виробника сільськогосподарської продукції.

Як зазначили в Міністерстві, на сьогодні в Реєстрі виробників зареєстровано 162 170 користувачів зі статусом активного.

За матеріалами :

 

]]>https://www.oschadbank.ua/blog/chomu-varto-zareyestruvatysya-u-derzhavnomu-agrarnomu-reyestri]]> 





Рейтинг: 
Голосов пока нет