Про безпеку під час використання загальнодоступних мереж Wi-Fi

26-06-2024

Привіт, друзі! Я, #КіберПес, знову тут, щоб поділитися з вами корисними порадами з платіжної безпеки. Сьогодні я хочу поговорити про безпеку під час використання загальнодоступних мереж Wi-Fi!

Це мережі, до яких можуть підключатися різні користувачі без необхідності вводити пароль або ідентифікувати себе. Такі мережі зазвичай доступні в громадських місцях, наприклад, у кафе, готелях, аеропортах, торгових центрах, бібліотеках тощо.

Користуватися таким мережами Wi-Fi небезпечно!

Адже шахраї можуть перехоплювати дані банківських карток, паролі, повідомлення та інші конфіденційні дані під час використання загальнодоступних мереж Wi-Fi!

Як шахраям це вдається?

Загальнодоступні мережі Wi-Fi не захищені належним чином, тому зловмисники, перебуваючи в одній мережі з іншими користувачами, можуть перехоплювати дані банківських карток, паролі, повідомлення та інші конфіденційні дані.

Метою зловмисників зазвичай є здійснення кібератак, зламу акаунтів, викрадення коштів на рахунках тощо.

Щоб убезпечити свої дані, дотримуйтеся таких порад:

• користуйтеся мобільним інтернетом від вашого оператора (Hotspot), краще не підключатися до загальнодоступної мережі Wi-Fi;
  • не здійснюйте банківські операції під час підключення до загальнодоступної мережі Wi-Fi;
  • не використовуйте мережі Wi-Fi, що просять авторизуватися за номером телефону, адресою електронної пошти або через соціальні мережі, адже в такий спосіб ви надаєте більше особистої інформації і цим можуть скористатися зловмисники;
  • вимкніть опцію автоматичного підключення до загальнодоступних мереж Wi-Fi;
  • використовуйте VPN-сервіси під час підключення до загальнодоступних мереж Wi-Fi.

Бережіть себе та свої гроші!

Який VPN-сервіс обрати та більше порад про платіжну безпеку читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів: ]]>https://promo.bank.gov.ua/payment-​​security/]]>

#КіберПес