Ви тут:

«Наголошуємо на необхідності залишити заклади вищої освіти Луганщини в статусі окремих юридичних осіб», - Артем Лисогор

09-02-2024
Категорія: 

]]>Відбулася нарада з профільними міністерствами під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук на якій обговорили проблемні питання роботи ВНЗ Луганщини.]]>

Зокрема розглянули актуальність реорганізації закладів вищої освіти. Особливу увагу приділили роботі Луганського державного медичного університету, який нині працює в Рівному.

Заклад є двічі переміщеним, а тому була значно втрачена матеріально-технічна база. Втім, на сьогодні Університет зміг відновити повноцінний навчальний процес в офлайн режимі, реалізувати набір студентів, в тому числі – іноземних, а також бюджетне замовлення.

Завдяки співпраці з міжнародними партнерами вдалося відремонтувати приміщення, яка надала приймаюча громада та поповнити матеріально-технічну базу, а також створити міжкафедральний симуляційний центр необхідний для практичних занять студентів-медиків.

Наразі тут навчається близько 800 здобувачів вищої освіти за спеціальностями «Медицина», «Педіатрія», «Стоматологія» та «Фармація», близько 250 інтернів та 650 слухачів. Загалом, у 2023 році університет випустив 345 майбутніх лікарів.

«Після деокупації тимчасово окупованих територій Луганщини, ми матимемо дуже великий запит на фахівців медицини. Молоді спеціалісти з числа наших студентів матимуть можливість займатися практичною фаховою діяльністю. Тому ми відстоюємо збереження закладу, як самостійною юридичної особи – це дасть гарантії і працівникам і студентам на повернення додому», - наголосив голова облдержадміністрації Артем Лисогор.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук наголосила на тому, що навчальний заклад має представити стратегію розвитку на найближчі 3 роки, з урахуванням конкретних показників для підвищення якості освіти.

Урядом буде напрацьована загальна державна стратегія повернення закладів вищої освіти на деокуповані території України.

Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, Луганський національний університет ім. Т. Шевченка та Луганська державна академія культури і мистецтв продовжують працювати у звичному режимі та залишаються в статусі окремих юридичних осіб.

Крім цього, торкнулися і питань організації навчання релокованих закладів професійно-технічної освіти. Проблемні питання їх функціонування будуть винесені на обговорення згодом.

 

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02kPPp1ch7wTAzGQbfKwUJvmY3m4s...]]>

Рейтинг: 
Голосов пока нет