Ви тут:

На вирішення проблем переселенців з обласного бюджету у 2023 році виділено майже 150,6 млн грн, - результати роботи розглянув Координаційний центр підтримки цивільного населення

25-01-2024
Категорія: 

Координаційний центр підтримки цивільного населення при облдержадміністрації підбив підсумки роботи у 2023 році та визначив пріоритети на 2024-й.

Зокрема, на засіданні розглянуто реалізацію прийнятої у вересні Обласної комплексної цільової програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на період до 2025 року.

Протягом 2023 року виконані 59 з 74 заходів розрахованої на три роки програми щодо адаптації та інтеграції ВПО у життя приймаючих територіальних громад, мінімізації негативних наслідків, пов’язаних з внутрішнім переміщенням, а також створення належних умов для повернення таких осіб у місця їх постійного проживання після деокупації. По 13 заходах виконання продовжено.

Фактичне фінансування програми склало 197,470 млн грн.

З обласного бюджету на вирішення проблем переселенців було виділено майже 150,6 млн грн.

Члени Координаційного штабу також заслухали звіт про роботу з ВПО Сєвєродонецької міської військової адміністрації, яка одна з перших у червні 2022 року створила гуманітарний хаб у м. Дніпро. Наразі Сєвєродонецька громада опікується двома хабами – у містах Дніпро та Тернопіль, якими у 2023 році видано майже 52 000 продуктових та 12000 гігієнічних наборів, понад 6000 комплектів підгузок тощо. Хаби надають увесь спектр послуг від медичних до адміністративних.

Голова Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при облдержадміністрації Яна Любимова поінформувала про перше у цьому році засідання Ради, на якому були визначені заходи Стратегічного плану для реалізації у 2024 році.

Результати діяльності Координаційного Центру підтримки цивільного населення при ОДА у 2023 році та завдання на поточний рік окреслила його керівниця Катерина Безгинська.

Вона зазначила, що за рік Центром розглянуто 35 питань за 14 напрямами роботи із ВПО, по яких прийнято 72 рішення. Проаналізовано роботу із переселенцями Сватівської, Сєвєродонецької та Старобільської РВА, Лисичанської Рубіжанської та Сєвєродонецької міських військових адміністрацій.

У поточному році реалізацію заходів обласної програми підтримки ВПО, програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської, а також підтримку ветеранів та членів сімей загиблих, надання їм якісних послуг буде продовжено.

Активізувати роботу своїх Координаційних центрів мають Старобільська, Кремінська, Білокуракинська, Сватівська, Чмирівська, Гірська та Попаснянська громади.

 

]]>https://loga.gov.ua/oda/press/news/na_virishennya_problem_pereselenciv_z...]]>

Рейтинг: 
Голосов пока нет