Ви тут:

«Мистецтво XXI століття» - в Сєвєродонецькому коледжі культури і мистецтв відбувся обласний семінар-практикум

01-11-2024
Категорія: 

]]>Щорічний семінар-практикум «МИСТЕЦТВО XXI століття» СФККМ ім.С.Прокоф’єва єднає Україну.]]>

8 жовтня 2024 року в Сєвєродонецькому фаховому коледжі культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва відбувся обласний семінар-практикум «МИСТЕЦТВО XXI століття: проблеми педагогіки та виконавства». Він проводиться в коледжі, як методичний захід з підвищення професійного рівня педагогічних працівників мистецьких закладів освіти щорічно впродовж понад 40 років без перерви на пандемію та виклики війни. Цьогоріч семінар набув, хоча й не офіційно, статусу всеукраїнського, оскільки до заходу долучилися понад ста учасників, які представили 14 областей України. Крім колег з Луганщини, учасниками семінару були педагогічні працівники з Київської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Одеської, Миколаївської, Кіровоградської, Житомирської, Рівненської, Херсонської, Донецької, Миколаївської та Харківської областей. Ми значно розширили межі творчої професійної комунікації й то не було метою. Цей факт говорить про зацікавленість діяльністю нашого коледжу з боку колег з пів України. Нас усіх цікавлять одні й ті ж самі проблемні питання з педагогіки та психології, музикознавства та виконавства й багато інших.

Метою цьогорічного форуму є підвищення кваліфікації педагогів з таких важливих питань: ознайомлення з актуальними психологічними практиками з відновлення ментального здоров’я учасників освітнього процесу мистецьких закладів в умовах війни (утримання емоційного балансу, психологічної стійкості та вміння будувати соціальну взаємодію й здорові стосунки); розширення знань про ранню українську музику (бароко, ранній класицизм) з метою впровадження у своїй професійній, педагогічній діяльності; ознайомлення з нещодавно віднайденими зразками партесної музики XVII століття, української музики XVIII століття; дослідження питань сучасних підходів до відновлення й виконання старовинної української музики, аспектів історично інформованого виконавства.

На початку заходу з вітальним словом до всіх учасників семінару звернулися директорка коледжу, заслужений діяч мистецтв України Марина Яворська та завідувачка навчально-методичного кабінету коледжу Ольга Міхалєва.

Спікерами на заході виступили професор Українського державного університету імені Михайла Драгоманова PhD (доктор філософії з психології), заслужений працівник освіти України, лавреат міжнародних конкурсів Всеволод ЗЕЛЕНІН з майстер-курсом за темою «Ментальне здоров’я митців в умовах війни» та музикознавиця, кандидат мистецтвознавства, співзасновниця та програмна директорка Open Opera Ukraine, в.о. доцентки кафедри теорії та історії культури Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Анна ГАДЕЦЬКА з лекцією-презентацією культурно-мистецької події «Проєкт Березовський /Рачинський: нові звукові ландшафти як наступний крок роботи лабораторії Musica Sacra Ukraina».

]]>]]>

]]>]]>

]]>]]>

]]>]]>

]]>]]>

]]>]]>

]]>]]>

Надзвичайно цікаво викладені високопрофесійними, харизматичними доповідачами теми, викликали жваве обговорення, активні слухачі отримали вичерпні відповіді на свої запитання.

]]>]]>

]]>]]>

]]>]]>

]]>]]>

 

За інформацією: ]]>https://www.sevmuz.lg.ua/node/1226]]>





Рейтинг: 
Голосов пока нет