Мінсоцполітики опублікувало Стратегію цифрового розвитку соцсфери для громадського обговорення
«Цифровізація соціальної сфери стає необхідністю в умовах повномасштабного російського вторгнення, коли ми постійно стикаємося із новими викликами. Тож ми враховували це, а також заклали усі попередні напрацювання та міжнародні тренди під час розробки Стратегії, - сказав Костянтин Кошеленко, заступник Міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO). - Завдяки цифровізації зможемо оптимізувати та автоматизувати процеси, а отже ефективно обробляти дані та своєчасно реагувати на потреби громадян. Крім того, це створює нові засади для модернізації системи соціальної підтримки, долаючи радянські пережитки».
Сама ж Стратегія базується на трьох стратегічних цілях:
-
підвищення ефективності надання соціальної підтримки;
-
прийняття рішень на основі даних;
-
продовження розбудови цифрової інфраструктури.
Ознайомитися із документом можна за посиланням . Крім того, стислий огляд цифрової Стратегії — у презентації українською та англійською мовами.
Пропозиції та зауваження до проєкту приймаються до 21 листопада:
-
за адресою: Міністерство соціальної політики України, 01601, м. Київ, вул. Еспланадна 8/10;
-
на е-адресу: v [dot] v [dot] pavlovamlsp [dot] gov [dot] ua.
(!) Документ вперше презентували в межах другого диджитал-форуму «GLOBAL DIGITAL SOCIAL FORUM 2024: можливості для громад». Переглянути запис відеотрансляції події, зокрема презентацію Стратегії, можна ось тут .
Проєкт Стратегії розробила команда Мінсоцполітики за експертної підтримки Deloitte . Документ враховує усі попередні напрацювання, як-от Стратегія цифрового розвитку на 2020-2023 роки, виклики сьогодення, а також міжнародні тренди та розвиток цифровізації в ЄС.
За інформацією: Міністерство соціальної політики України - https://www.msp.gov.ua/news/24203.html