Комплексним вирішенням проблем постраждалого населення займається Координаційний центр підтримки цивільного населення при Луганській ОВА

02-12-2023

«Понад 300 тисяч жителів області вимушено стали переселенцями у 2022 році. Наразі діяльність громад щодо їх підтримки, оздоровлення дітей, членів родин загиблих Захисників України, впровадження нової ветеранської політики, а також надання психологічної допомоги за Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?» контролює Координаційний центр підтримки цивільного населення при ОДА», – повідомив начальник Луганської ОВА Артем Лисогор.

Координаційний центр створено у липні поточного року, його склад постійно розширюється та оновлюється і наразі налічує 40 осіб. Серед них і вісім представників партнерських неурядових організацій, які фокусуються на підтримці цивільного населення та ветеранів війни.

Аналогічні Центри засновані у чотирьох районах та 26 територіальних громадах Луганської області.

Для підвищення оперативності вирішення проблем, за п’ятьма напрямами діяльності створені робочі групи.

Серед основних завдань Координаційного центру: реалізація обласної Комплексної цільової програми  підтримки внутрішньо переміщених осіб, напрацювання змін до чинного законодавства, які стосуються підтримки цивільного населення, реалізація прав та свобод ВПО, ветеранської політики на регіональному рівні та програми ментального здоров’я "Ти як?" на ініціативу Першої леді України Олени Зеленської.

Артем Лисогор наголосив, що серед зареєстрованих переселенців з Луганщини найбільша категорія – це особи працездатного віку. Це 100 тис. людей або 53,2% від загальної кількості. Серед інших 88,2 тис. переселенців: пенсіонери – 36,3 тис. (19,3%); діти – 38,9 тис. (20,7%); люди з інвалідністю – 7,7 тис. (4,0%) та інші категорії – 2,8%.

Тож коло питань, які належить вирішити членам Координаційного центру підтримки цивільного населення спільно з облдержадміністрацією, буде тільки розширюватись.

Довідково: благодійна допомога, адміністративні, соціальні та медичні послуги переселенцям з Луганської області надаються 36 гуманітарними хабами у 20 регіонах країни. Найбільшу кількість ВПО з Луганщини прийняли Дніпропетровщина – 44,2 тис., м. Київ – 26 тис., Київщина – 16 тис., Полтавщина – 11,6 тис. та Львівщина – 10,9 тис. людей.

«Загалом у 20 регіонах країни функціонують 36 гуманітарних хабів, які займаються наданням благодійної допомоги, адміністративних, соціальних та медичних послуг переселенцям із Луганської області», – підсумував очільник ОВА.

За інформацією: ]]>https://minre.gov.ua/2023/12/01/kompleksnym-vyrishennyam-problem-postraz...]]> та ]]>https://loga.gov.ua/oda/press/news/koordinaciyniy_centr_pidtrimki_civiln...]]>