Ви тут:

Грантова програма «Власна справа»: українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн

07-02-2024
Категорія: 

За грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. 

Урядовий проект]]> єРобота ]]>включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через]]> портал Дія]]>.

"Визначені 264 перших цього року переможця грантової програми “Власна справа”. Вони отримають від держави кошти на започаткування або розвиток власного бізнесу на 62 млн грн. Загалом від початку дії програми в липні 2022 року маємо вже 13 700 грантоотримувачів, в розвиток бізнесу яких держава інвестує 3,2 млрд грн. Завдяки цим грантам з’явились тисячі нових підприємств, діючі компанії масштабують свій бізнес, збільшуючи обсяги виробництва та опановуючи нові напрямки діяльності. Окрім того, отримувачі грантів створять понад 30 тисяч нових робочих місць", - повідомляють в ]]>Міністерстві економіки України]]>.

Серед отримувачів мікрогрантів першої хвилі 64% жінок і 36% чоловіків. 76% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Рівненської області (22 особи), Одеської області (18 осіб), Київської області (17 осіб) та міста Києва (29 осіб). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці першої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 91 особа;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 42 особи;
  • переробна промисловість – 35 осіб.

 

За інформацією: ]]>Міністерство економіки України]]> - ]]>https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=8c5943ce-1c50-43da-bd19-...]]>

 

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)