Бойові медики ЗСУ проходять навчання з тактичної медицини
На навчаннях бойові медики вчитимуться за різними сценаріями надавати допомогу на полі бою, в червоній, жовтій та зеленій зонах.
"Ми відпрацьовуємо сценарії і завжди своїм студентам я кажу так, що ми можемо відпрацювати 10 сценаріїв, але в твоєму житті відбудеться 11-й сценарій або зовсім такий, який ми не працювали. І моє завдання – це критичне мислення. Коли в них включається критичне мислення, вони відходять деколи від протоколу, порушуючи деколи алгоритм, але кінцева задача, вона є кінцевою задачею – це збереження життя і здоров'я свого, виконання бойового завдання – оце пріоритет", — розповідає інструктор з позивним "Вірус".
Навчання з тактичної медицини. ФОТО: Суспільне Чернігів
За легендою, ворог поранив нашого кулеметника і його треба евакуювати з поля бою. Окрім евакуації, медики відпрацьовують й інші різні сценарії. Один із них – коли побратима поранило в шию.
"Позивний свій крикнувши, потрібно впасти. Тому що якщо людина легко поранена і вона не впала, наступний розліт осколків або обстріл буде смертельним", — каже інструктор.
Навчання з тактичної медицини. ФОТО: Суспільне Чернігів
У навчаннях бере участь військовослужбовиця з позивним Singer. Жінка була операційною медсестрою, а з початком повномасштабного вторгнення добровольцем пішла служити.
"Я учасник бойових дій. Була під Бахмутом. Це постійно в тебе в пам'яті. Ти згадуєш моменти, тяжкі моменти. Але, дякуючи моїм побратимам, яких, на превеликий жаль, зараз немає вже в живих… Можливо, якби не вони, то мене б не було. Тому я повинна за них дати перцю".
Військовослужбовиця з позивним Singer. ФОТО: Суспільне Чернігів
Військовослужбовиця з позивним "Ромашка" працювала фельдшеркою в закладі освіти, тоді, каже жінка, навіть не знала, що таке турнікет. У лютому 2022-го вона стала на захист Чернігова. Потім потрапила на Схід.
"За своїх фізіологічних характеристик, я не можу, наприклад, потягнути 120 кілограм людину, то у мене завжди був санітар-стрілець, який постійно мені допомагав витягувати і потім уже на підкріплення висилали людей для того, щоб, наприклад, перевезти в точку евакуації. Якщо ти більше навчаєшся, в тебе більше шансів є для того, щоб ти сама вижила і також спасла своїх побратимів. Слава Богу, за мою практику ніхто не помер, всі далі поверталися в стрій – це для мене найбільший скарб, можна так сказати".
Військовослужбовиця з позивним "Ромашка". ФОТО: Суспільне Чернігів
Антон із позивним "Вобла" теж має медичну освіту, він працював у приватній медичній клініці. З перших днів брав участь в обороні Київщини.
"Потім Сєвєродонецьк. Останнє відрядження було в село Веселе. Яковлівка, Білогорівка – це туди. На фронті, звісно, інші ґрунти, інші умови, але базу потрібно знати, потрібно навчатися, навчатися і ще раз навчатися. Повторюєш і маєш результат. Якщо не будеш навчатися, то твій підрозділ буде нести дуже великі втрати. На жаль, це факт і правда. Були суміжні підрозділи, дуже великі втрати в суміжних підрозділах, були трьохсотими багато. Я був єдиний медик на п'ять кілометрів".
Антон із позивним "Вобла". ФОТО: Суспільне Чернігів
Такі навчання триватимуть місяць, каже інструктор.
За інформацією: Суспільне - https://suspilne.media/699754-evakuacia-poranenogo-zupinka-krovoteci-psi...