Артем Лисогор узяв участь в установчому засіданні Координаційного штабу реалізації ветеранської політики
«Формувати ветеранську політику треба «знизу»: від органів місцевого самоврядування, які безпосередньо контактують із ветеранами, до рівня міністерства. Адже головне - створити ефективну інфраструктуру щодо її реалізації», - звернувся до учасників заходу Олександр Порхун.
Він наголосив, що фронтофісами та «точками доступу» колишніх військовослужбовців до адміністративних послуг у громадах мають стати ЦНАПи.
У Луганській області наразі відновлено діяльність 22 центрів надання адмінпослуг, у чотирьох з них створені адмінсервіси «Я-ветеран».
Як зазначив Міністр у справах ветеранів, наразі у державному реєстрі обліковується понад 1,2 млн ветеранів, фахівці прогнозують, що у 2026 році їх буде понад два мільйони. Тож серед пріоритетів – адаптація до мирного життя: освіта, перекваліфікація та подальше працевлаштування ветеранів.
Було також зазначено, що державна Стратегія формування системи переходу від військової служби до цивільного життя вже напрацьована і найближчим часом буде передана на затвердження Уряду.
Дорожніми картами взаємодії між ветеранами, громадами та центральними органами влади мають стати паспорти громад, які запроваджує Мінветеранів.
Окремо було наголошено на необхідності створення у регіонах центрів ветеранського розвитку, а також запровадженні інституту фахівців супроводу, які безпосередньо надаватимуть послуги ветеранам. У Державному бюджеті вже передбачено 1,9 млрд грн на утримання таких спеціалістів.
https://loga.gov.ua/oda/press/news/artem_lisogor_uzyav_uchast_v_ustanovc...