Ви тут:

31 пам’ятку культурної спадщини зруйнували або знищили росіяни у Луганській області від початку повномасштабного вторгнення

18-04-2024
Категорія: 

Сьогодні, 18 квітня відзначається міжнародний день пам’яток та визначних місць. Але замість того, аби зберігати та збирати туристів навколо наших історичних та культурних перлин, ми змушені фіксувати їх руйнування росіянами. 

Унікальна Іллінська церква 1861 року у с. Варварівка Кремінського району пошкоджена ворожими снарядами. 

Пам’ятка Бельгійської архітектурної спадщини Лисичанська, - історичний особняк, в будівлі якої працював ліцей № 17 знищена повністю. У будівлю одного з корпусів прицільно влучив російський снаряд. Вогонь вщент знищив понад столітню пам’ятку, вціліли лише стіни.

Катеринська церква у місті Щастя. Особливою реліквією цього храму є унікальна мозаїчна плитка на підлозі. За місцевими легендами, мозаїку намагалися зірвати та привласнити собі радянські чиновники, але при таких спробах плитка кришилася. Під час Другої Світової війни територія навколо церкви була понівечена вибухами, але до храму не потрапив жоден снаряд. А понівечили храм вже росіяни – артилерійськими обстрілами, наприкінці лютого 2022 року. 

Постраждав Палац культури хіміків у Сєвєродонецьку, який був окрасою та символом міста і збирав сотні містян на свята та концерти. 

Наразі з відкритих джерел маємо інформацію про пошкодження або знищення 31 пам’ятки культурної спадщини у Луганській області.

]]>https://loga.gov.ua/oda/press/news/31_pamyatku_kulturnoyi_spadshchini_zr...]]>

Рейтинг: 
Голосов пока нет