20615 школярів, 11416 студентів вишів та 1388 здобувачів фахової передвищої освіти – на Луганщині стартував 2024-2025 навчальний рік

12-09-2024

Про початок 2024-2025 навчального року в закладах освіти Луганської області під час апаратної наради голові облдержадміністрації Артему Лисогору доповіла в.о. директора Департаменту освіти та науки Тетяна Поскрякова.

Освітній процес розпочався у 83 закладах загальної середньої освіти Луганської області, у 82 школах - за дистанційною формою. Усього до навчання стали 20615 учнів.

Луганський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою здійснює освітній процес в очному форматі у навчальних приміщеннях Березанського професійного аграрного ліцею, що на Київщині. Наразі тут здобувають освіту 102 кадети.

У 2024-2025 навчальному році відкрито 59 перших класів (613 учнів), 101 п’ятий клас (2477 учнів) та 75 десятих класів (1710 учнів).

Для створення умов для здобуття освіти дітьми з особливими освітніми потребами функціонують два спеціальні класи (16 учнів) та 165 інклюзивних класів (280 учнів). У формі педагогічного патронажу здобуває освіту 31 дитина з ООП.

Продовжують роботу сім інклюзивно-ресурсних центрів та шість центрів професійного розвитку педагогічних працівників у територіальних громадах.

У 15 закладах дошкільної освіти області Лисичанської, Сєвєродонецької, Рубіжанської, Гірської та Білолуцької територіальних громад здобувають освіту в дистанційному режимі 344 вихованці.

Для якісної організації онлайн-навчання, забезпечення учнів та педагогічних працівників ноутбуками, хромбуками, планшетами отримано 6787 девайсів від міжнародних партнерів, з них: 4801 - для учнів, 1986 - для педпрацівників.

У дев’ятьох закладах професійної (професійно-технічної) освіти вже навчаються 1038 осіб, що становить 95% регіонального замовлення. Вступна кампанія там триває до 1 жовтня.

Молодших бакалаврів у дистанційному форматі готують вісім відокремлених структурних підрозділів університетів (шість – Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» та два – Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля), чотири державних та три комунальних заклади фахової передвищої освіти.

Крім 230 осіб, які отримують освіту в рамках регіонального замовлення, додатково прийнято близько 120 осіб на контрактну форму навчання.

До 15 закладів ФПО цього року вступили 1234 особи, загалом до навчання став 3061 студент.

Чотири релоковані виші Луганської області розпочали освітній процес за місцем тимчасового переміщення:

- Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (м. Київ) – для здобувачів І-ІІ курсів у змішаному (аудиторно-дистанційному), для інших у дистанційному форматі;

- Луганський національний університет імені Тараса Шевченка (міста Полтава, Лубни, Миргород) – у змішаному (аудиторно-дистанційному) форматі;

- Луганський державний медичний університет (м. Рівне) – в очному форматі;

- Луганська державна академія культури і мистецтв (м. Київ) – у змішаному форматі (цикл соціально-гуманітарних та загальнонавчальних дисциплін – дистанційно, фахові дисципліни – очно).

Усього у вищих навчальних закладах регіону здобувають освіту 11416 хлопців та дівчат, прийом склав 2268 осіб.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0c4b8HkgEkzn9VpcewmapqEw8AEv1...]]>