Ви тут:

2 квітня стартує процес подання заяв про відшкодування збитків, втрат або шкоди, завданих російською агресією проти України

28-03-2024
Категорія: 

]]>2 квітня 2024 року RD4U (Реєстр збитків для України) офіційно відкриє процес подання заяв про відшкодування збитків, втрат або шкоди, завданих російською агресією проти України.]]>

Рада RD4U вирішила відкрити Реєстр для подання заяв, доказів та пов'язаної інформації після того, як переконалась у наявності необхідної формальної та технічної бази. Цьому кроку передувало затвердження Конференцією Учасників правил і положень Реєстру, в тому числі правил подання, обробки та внесення заяв і переліку категорій заяв, що підлягають включенню до Реєстру.

«Наше рішення розпочати процес подання заяв є важливим першим кроком у цьому процесі. Успішний рух вперед вимагатиме постійної підтримки з боку всіх зацікавлених сторін. Реєстр збитків для України продовжить свою роботу з відданістю та рішучістю, щоб забезпечити справедливість для українського народу відповідно до свого мандату», - сказав Роберт Спано, Голова Ради Реєстру збитків.

Ірина Мудра, заступник Міністра юстиції уточнила, що початковий запуск 2 квітня буде зосереджено на одній критично важливій категорії, а саме – пошкодження чи руйнування житлового нерухомого майна. Руйнування будинків внаслідок війни має величезний вплив на життя людей. Форму заяви для подання у цій категорії уже затверджено. Також вона підкреслила, що історичне відкриття відбудеться в Гаазі в рамках міністерської конференції "Відновлення справедливості для України" в присутності Генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович - Бурич, керівників міжнародних організацій, міністрів та високопосадовців з понад 60 держав, що підкреслить глобальну підтримку України в її прагненні до справедливості та виплати репарацій.

Заяви подаватимуться до RD4U через українську цифрову систему "Дія" - мобільний додаток та веб-портал, яким вже широко користуються та довіряють 20 мільйонів українців. Це дозволяє Реєстру забезпечити простий, доступний та безпечний спосіб подання заяв. Крім того, інтеграція "Дії" в розгалужену інфраструктуру цифрових послуг та державних реєстрів в Україні полегшить для заявників процес збору доказів, що будуть додаватись до заяв.

Очікується, що до Реєстру надійде від 300 000 до 600 000 заяв, пов'язаних з пошкодженням та знищенням нерухомого майна. Загалом очікується, що до Реєстру буде подано від 6 до 8 мільйонів заяв.

У міністерстві нагадують, що RD4U – це перша складова міжнародного компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України ще у травні 2022 року разом з міжнародними партнерами. ⁠Компенсаційний механізм складатиметься з Реєстру збитків, компенсаційної комісії та компенсаційного фонду.

Правила подання, обробки та внесення Заяв: ]]>http://surl.li/rzlqc]]>

Категорії заяв, що можуть бути внесені до реєстру: ]]>http://surl.li/rzlro]]>

ФОРМА ЗАЯВИ Категорія Заяв А3.1 Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна: ]]>http://surl.li/rzogj]]>

Принципи захисту персональних даних у роботі Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України: ]]>http://surl.li/rzluh]]>

 

За інформацією: ]]>Міністерство юстиції України]]> - ]]>https://minjust.gov.ua/news/ministry/irina-mudra-reestr-zbitkiv-dlya-ukr...]]>

Рейтинг: 
Голосов пока нет