Співпраця з Проектом “Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)”

14-02-2020

Для участі у конкурсі Проекту “Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)”, який реалізується ГО "Екоклуб" за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії в Україні, департаментом економічного розвитку міської ради була подана заявка на отримання грантового фінансування для реалізації енергоефективного проекту "Створення системи автоматичного поливу у сквері Гоголя з використанням автономного електропостачання від сонячних батарей".

У першому етапі конкурсу заявка від м. Сєвєродонецьк була відібрана разом з ще 11 містами - переможцями першого етапу конкурсу. Для доопрацювання проектної заявки представники міст-переможців першого етапу конкурсу були запрошені на навчання.

З  28 по 31 січня 2020р. в смт. Жденієво, Воловецького району Закарпатської області відбувся чотириденний тренінг з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, організований  ГО "Екоклуб" за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії в рамках проекту «Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)», у якому взяли участь директор департаменту економічного розвитку міської ради Потаніна Світлана та головний спеціаліст відділу інвестиційної політики департаменту економічного розвитку Рязанцева Олена.

В перший день тренінгу учасники ознайомилися з питаннями  щодо зміни клімату, енергетики та захисту довкілля, оцінки впливу на довкілля, енергетики України та децентралізації.

У другий день учасники тренінгу навчалися плануванню проектів в сфері відновлюваної енергетики, вивчали питання щодо залучення інвестицій в громаду, робили практичні вправи з розрахунку інвестицій та окупності проектів, презентували свої громади та приймали участь у дискусії щодо плану розвитку кожної громади і пов'язані з цим можливості.

Третій день тренінгу був присвячений проектному менеджменту, залученню зацікавлених сторін до реалізації проектів в громаді. Учасниками були розглянуті всі етапи реалізації проектів у сфері відновлюваної енергетики від появи ідеї до завершення робіт.

Під час тренінгу учасники працювали з експертами та консультантами проекту над вдосконаленням своїх проектних заявок на підставі отриманих знань та навичок. В останній день тренінгу учасники  представили презентації своїх проектів на розгляд експертів.

Наступним етапом роботи у проекті буде подача заявки на другий етап конкурсу згідно Положенню про конкурс на участь у проекті "Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)", з яким можна ознайомитися за посиланням ]]>https://ecoclubrivne.org/cases/]]>

Департамент економічного розвитку