Цифрові Дні енергії у м. Сєвєродонецьку

22-06-2020

Місто Сєвєродонецьк з 2013 року є підписантом ініціативи Європейського Союзу «УГОДА МЕРІВ» (угода за посиланням https://sed-rada.gov.ua/ugoda-meriv/rishennya-no3130).          Відповідно до даної угоди місто взяло на себе зобов’язання до 2020 року зменшити споживання енергоносіїв на території міста на 20%, збільшити частку використання енергії з відновлювальних джерел енергії на 20% та зменшити викиди парникових газів в атмосферу на 20%. На виконання умов УГОДИ МЕРІВ був розроблений та затверджений у 2015 році План дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року. В результаті виконання заходів, які були передбачені Планом дій зі сталого енергетичного розвитку міста Сєвєродонецька до 2020 року, станом на 01.01.2020 року скорочення викидів CO2 складає 25,3% від рівня викидів у базовому 2012 році, що на 3,9% перевищує заплановане зниження викидів СО2 передбачене Планом дій зі сталого енергетичного розвитку міста Сєвєродонецька до 2020 року. Невдовзі буде розпочата робота по розробці Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2030 року з додатковим розділом по клімату.

Крім того, відповідно до УГОДИ МЕРІВ місто взяло на себе зобов’язання організовувати Дні енергії або Міські дні Угоди у співробітництві з Європейською Комісією та іншими зацікавленими сторонами, що дозволить мешканцям безпосередньо дізнаватися про можливості та переваги, запропоновані більш розумним використанням енергії.

Так, з 22 по 26 червня 2020 року місто Сєвєродонецьк, як підписант ініціативи Європейського Союзу УГОДА МЕРІВ планує взяти участь у проведенні Європейського Тижня сталої енергії (EUSEW) в режимі онлайн, та провести цифрові Дні енергії на тему: «Поза межами кризи: чиста енергія для зеленого відновлення і зростання». Планується:

- проведення тематичних вебінарів з підвищення енергоефективності, використання відновлюваних джерел енергії, змін клімату та цілей сталого розвитку;

- участь у дитячому конкурсі малюнків з розміщенням малюнків на сторінці ЄС, он-лайн голосуванням та призами;

- створення та розміщення на офіційному сайті міської ради та на сторінці ЄС відеороліку на тему "Друге життя старим речам", у якому буде представлений майстер-клас з виготовлення еко сумки та рюкзаку з старих джинсів;

- участь у навчанні відповідальних за енергомоніторинг;

- участь у вебінарах УГОДИ МЕРІВ та конкурсі для енергоменеджерів;

- трансляція фільмів, мультфільмів та роликів на тему енергії та клімату на YouTube канале Сєвєродонецької міської ради;

- розміщення корисних посилань на тематичні матеріали та онлайн-ігри на тему енергії та клімату на офіційному сайті міської ради та у Фейсбуці.

Більше інформації та корисні посилання дивіться на офіційному сайті міської ради та на сторінці міської ради у Фейсбуці."

Департамент економічного розвитку