Ви тут:

Звернення депутатів Сєвєродонецької міськради до Президента України щодо скасування депутатської недоторканості та відкликання народного депутата

26-07-2019
Категорія: 

На засіданні 66-ї (позачергової) сесії, яка відбулася 26 липня під головуванням секретаря міської ради, в.о. міського голови Вячеслава Ткачука, депутати Сєвєродонецької міської ради прийняли Звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо скасування депутатської недоторканості та відкликання народного депутата:

Шановний Пане Президенте,

нещодавно відбулися позачергові вибори народних депутатів України. Разом з тим, ст. 80 Конституції України народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність. Згідно цієї ж статті народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані, що дуже часто призводить до порушень народними обранцями чинного законодавства. Але недоторканність народних депутатів України не є особистим привілеєм, індивідуальним правом народного депутата України, а має публічно-правовий характер; вона спрямована на убезпечення народного депутата України від незаконного втручання у його діяльність, на забезпечення безперешкодного та ефективного здійснення ним своїх функцій та належного функціонування парламенту. Тому Сєвєродонецька міська рада звертається до Вас із проханням винести на розгляд новообраної Верховної Ради України ІХ-го скликання законопроект щодо внесення змін до Конституції України в частині скасування депутатської недоторканості та ст. 80 Конституції України викласти у наступній редакції:

«Стаття 80. Народним депутатам України не гарантується депутатська недоторканність.

Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Народні депутати України у разі порушення законодавства України можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані».

Крім того, звертаємося щодо внесення змін до Конституції України в частині відкликання народного депутата України.

В ст. 81 Конституції України та ст. 5 Закону України «Про статус народного депутата України» встановлений вичерпний перелік підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України. Однак, такої підстави як відкликання народного депутата виборцями у цьому переліку немає.

Окремі депутати, не відчуваючи жодної відповідальності перед виборцями, діють всупереч своїм передвиборчим обіцянкам, переходять з однієї фракції в іншу, змінюють політичні партії (виборчі блоки політичних партій) від яких їх було обрано до Верховної Ради України на політичні партії (блоки) протилежної ідеології, державницької та світоглядної позиції; не проводять роботи з громадянами; не відвідують засідання Верховної Ради України та комітетів Верховної Ради України; не беруть участі в роботі тимчасових комісій, до складу яких їх було включено, голосують картками одне одного, тобто, не виконують свої функції представників народу України та не приносять користі розвитку Української держави.

При цьому Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачає порядок та підстави відкликання виборцями у будь-який час депутата місцевої ради, який не виправдав їх довіри, тому запровадження такої процедури на всеукраїнському рівні відповідатиме принципу справедливості та підвищить політичну відповідальність депутатів Парламенту України.

Тому, з метою підвищення впливу народу України на діяльність обраних ним народних депутатів України; посилення політичної та правової відповідальності народних депутатів України; вдосконалення правового регулювання статусу народних депутатів України та підвищення ефективності роботи Верховної Ради України через позбавлення повноважень депутатів, які систематично та без поважних причин не виконують покладені на них обов’язки просимо внесення до новообраної Верховної Ради України ІХ-го скликання законопроекту щодо внесення змін до Конституції України в частині відкликання народного депутата України.

Прийняття таких змін підвищить вплив народу на прийняття владних рішень; посилить політичну та правову відповідальність народних депутатів України; надасть можливість запровадити процедуру відкликання депутатів, які втратили довіру виборців через зміни політичних сил чи недобросовісне ставлення до своїх депутатських обов’язків; дозволить підвищити ефективність роботи Верховної Ради України через позбавлення повноважень депутатів, які використовують надані повноваження у особистих, а не народних інтересах.

Кликните по изображению для просмотра в полном размере





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)