Звернення депутатів Сєвєродонецької міської ради до Національного Антикорупційного бюро України та Національного Агентства запобігання корупції

23-01-2020

Текст звернення:

Звернення

до Національного Антикорупційного бюро України та Національного

Агентства запобігання корупції щодо незаконного сумісництва

міського голови Сєвєродонецька Казакова Валентина Васильовича

За інформацією, яка є в Сєвєродонецькій міській раді, 02 вересня 2019 року за результатами конкурсу, посаду завідуючого кафедрою Хімічної технології неорганічних речовин, каталізу та екології Національного технічного університету «Харківський політехнічний Інститут» зайняв гр. Казаков Валентин Васильович. 23 вересня 2019 року Казаков Валентин Васильович подав електронну декларацію у зв’язку зі звільненням з посади міського голови Сєвєродонецька.

Незважаючи на очевидне, що Казаков Валентин Васильович не бажає працювати на посаді міського голови, він подав, а Луганський окружний адміністративний суд 24 грудня 2019 року, справа 360/4275/19, поновив Казакова Валентина Васильовича на посаді міського голови Сєвєродонецька. Тобто, протягом часу з 02 вересня по 24 грудня, Казаков В.В. працював на двох посадах одночасно – на посаді міського голови Сєвєродонецька та на посаді завідувача кафедри Хімічної технології неорганічних речовин, каталізу та екології. За цей час за рішенням суду з міського бюджету Сєвєродонецька він отримав 81221,79 грн.

Відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю. Посада завідувача кафедрою є адміністративною, вона не є сумісною з посадою міського голови.

Відповідно до частини першої статті 25 Закону України «Про запобігання корупції» Особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Звертаємось до НАБУ та НАЗК з пропозицією перевірити викладені факти, оцінити дії Казакова Валентина Васильовича як порушення передбачених законом обмежень сумісництва, та, за наявності підстав, для порушення кримінального провадження по фактах розкрадання бюджетних коштів.

За дорученням сесії Сєвєродонецької міської ради

Секретар ради, в.о. міського голови

Вячеслав ТКАЧУК

Средняя: 5 (2 оценок)