Зустріч з мешканцями Сиротинського старостинського округу
Керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк та його заступник Тетяна Верховська 8 червня зустрілись з мешканцями Сиротиного, Воронового та Метьолкіного. Всі ці населені пункти охоплює Сиротинський старостинський округ.
Ці селища також найбільше постраждали від масштабних лісових пожеж восени 2020 року: на долю багатьох мешканців випали згорілі вщент будинки, майно та худоба. Найбільше людей турбує можливість відбудувати домівки, мати свій дах над головою. Також є необхідність продовжувати розбирати і вивозити рештки згарищ: потрібна техніка та допомога людей, наголошували мешканці під час зустрічі.
Допомогу з ліквідації наслідків та розчищення завалів надавали органи державної, обласної та місцевої влади, працівники ДСНС, пожежники, військові, а також всі небайдужі. Волонтери привозили та надсилали речі першої необхідності – одяг, їжу, постільну білизну, будівельні матеріали тощо. Але проблеми залишаються.
Бесіда проходила досить жваво та емоційно, питання були гострі та складні.
Мешканці Сиротиного та Воронового запитували за кошти на оздоровлення, а також за згорілу худобу. Деякі люди досі потребують медичної та психологічної реабілітації внаслідок пожеж.
Керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк роз’яснив: «Понад 4 місяці велася інтенсивна робота. Намагалися допомогти максимально всім. На сьогоднішній день залишилася частина людей, які не змогли отримати допомогу, у тому числі й через юридичний проблеми. Чи буде в цьому році можливість у держави виділити гроші, я не готовий вам відповісти. Але є реєстр постраждалих, які не отримали нічого. Ми узагальнюємо, кому ще потрібно виплатити гроші: хто не отримав, скільки не отримав і яка сума матеріальної допомоги ще потрібна.»
Заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Тетяна Верховська, яка опікується такими напрямками як соціальний захист, медицина, сільське господарство та старостинські округи, зазначила:
«Ми організували зустріч з населенням, щоб по можливості вирішити ваші проблеми. Ми вивчили ті проблеми, які накопичувалися і не вирішувалися до цих пір. Розуміємо, що потрібні гроші на відновлення будинків, отриманих коштів не вистачає. А деякі люди тільки зараз оформили документи і поки ще нічого не отримали. Також маю думку, що ми спростимо процедуру з відбудови будівель. Я буду до вас приїздити часто.»
Турбує мешканців питання приведення газопроводу у порядок, а також нарахування за транспортування газу тим, в кого будинки вигоріли вщент.
На це Олександр Стрюк відповів: «Не може стягуватися плата за транспортування там, де немає навіть точок підключення. Цією проблемою ми займемося з облгазом і обласним управлінням захисту прав споживачів, тому що це порушення ваших прав.»
Викликають занепокоєння покинуті подвір’я-згарища, які заростають травою, двори не оброблені, а отже сухостій на подвір’ї може стати причиною пожежі. Небезпечність таких завалів ще у тому, що на них починають бешкетувати діти.
На часі також транспортне сполучення. У Вороновому мешканці наголошують на можливості подовження 5-го маршруту до їх селища та відповідній вартості проїзду, а у Метьолкіному людей не влаштовує графік руху маршрутного транспорту.
Звичайно, не оминули питання вивезення сміття: як будівельного зі згарищ, так й побутового. Тетяна Верховська наголосила, що цим питанням наразі активно займаються: вирішується, чи це буде крупногабаритний контейнер, чи вивіз з подвір’я.
Також зосередили увагу керівництва на протіканні покрівлі сиротинської школи, освітленні автошляху від Сєвєродонецька вздовж Метьолкіного, облаштуванні спортивного майданчика у Метьолкіному тощо.
Учасники зустрічей також подякували керівникові Сєвєродонецької МВЦА за винайдену можливість безкоштовного харчування дітей з числа погорільців та висловили сподівання на вирішення нагальних питань погорільців спільно, не залишаючи нікого сам-на-сам.