Ви тут:

Зустріч з діячами української культури

14-06-2016
Категорія: 

13 червня в приміщенні Сєвєродонецької міської публічної бібліотеки відбулася зустріч з діячами української культури. Серед гостей відомі українські письменники Андрій Кокотюха, Любко Дереш, видавець Олександр Красовицький, радник міністра інфраструктури Юрій Гусєв та соціальний психолог Тамара Сухенко. Захід став можливий в умовах реалізації соціального проекту «Жива бібліотека», організованого благодійним фондом «Бібліотечна країна» спільно з командою випускників 12-го семінару «Відповідальне лідерство» ініціативи Аспен в Україні.

Завдяки цьому бібліотеки Донбасу отримають понад тисячу книжок від провідних видавництв України. В Луганські області книги отримають Обласна універсально-наукова бібліотека ім. Горького у місті Старобільську, Лисичанська централізована бібліотечна система і Сєвєродонецька міська публічна бібліотека.

Проект підтримується Луганською обласною військо-цивільною адміністрацією та Сєвєродонецькою міською радою. Останню на зустрічі представляв заступник міського голови Андрій Гавриленко.

«Перш за все, хочу подякувати гостям від імені міста Сєвєродонецьк, за те, що вини приїхали, - зазначив Андрій Анатолійович. - Адже, нажаль, так складається ситуація, що наша територія сьогодні дуже демонізована в очах мешканців України. Це тому, що більшість населення країни не знає про те, як проходить тут життя. Саме тому такий гуманітарний проект, який несе в собі щось світле та добре, в будь-якому випадку призведе до того, що наші території будуть зрозумілими, і готовими до адоптації сумісних зусиль та наступного розвитку. Дякую вам за те, що ви приїхали і на власні очі побачили, що на Луганщині, зокрема у місті Сєвєродонецьк добре зустрічають та нормально йде життя: працюють школи, дитячі садочки, підприємства та установи».

Серед присутніх у залі була директор Луганської обласної бібліотеки імені Горького Інна Риб’янцева, яка також була запрошена до словам. В своїй промові вона висловила захоплення та задоволення від зустрічі з культурними діячами України. Підкреслила, що бібліотечним фондам Луганщини дійсно не вистачає гарних, сучасних, українських книжок. Та розповіла, що обласна бібліотека сьогодні починається з нуля, адже поки що не має спеціального приміщення та бібліотечного фонду. А також подякувала Олександру Красовицькому за допомогу. Свого часу вони зустрілися в національній бібліотеці. Олександр взявся допомогти з формуванням обласного книжкового фонду. За словами Інни Павлівни, сьогодні майже щодня з усіх куточків України надходять книжки до Луганської обласної бібліотеки. Причому це книги, які несуть правду та естетичну насолоду.

Зазначимо, що проект «Жива бібліотека» на першому етапі передбачає передачу книжок до бібліотек Луганської області, на другому – залучення широкого кола громадськості до цієї акції. Будь-який мешканець України зможе безкоштовно відправити експрес-доставкою книжки до бібліотек, які розташовані у зоні АТО. Метою проекту є оновлення бібліотечних фондів переважно сучасною українською літературою, поширення культури читання та активізація діалогу, шляхом проведення зустрічей діячів української культури з читачами, які мешкають в зоні АТО. Що, власне, і відбулося сьогодні в Сєвєродонецькій публічній бібліотеці.

Захід було розпочато офіційними виступами представників адміністрацій міста і області та почесних гостей. Продовжувався понад дві годи. За цей час присутні вдосталь поспілкувались, задали культурним діячам хвилюючи питання та отримати на них відповідь, познайомитися з презентованою літературою, дізнатися про створення та укладання подарованого фонду та детальніше про реалізацію проекту «Жива бібліотека».

Зокрема, за словами Андрія Кокотюхи книжки обиралися двома шляхами. По перше - добиралась актуальна література, яка і без цього користується попитом серед читачів. Тобто це не здана макулатура і не скидання неліквідів та звільнення складів під виглядом благодійності. По друге, самі організатори проекту безпосередньо орієнтувалися на аудиторію. Досліджували особливості регіону.

«Сьогодні, будучи на зустрічі, я для себе зазначив, що найбільше користуються попитом книжки на тему війни, - зазначив А. Кокотюха. - Серед нових книжок які сюди привезені, місцеві люди першими в руки брали саме літературу про сучасну війну. Не художню, філософську, або психологічну, а передусім нон-фікшн, тобто документальну прозу. А це в основному спогади очевидців, реальних людей про реальну війну. Певно, що Сєвєродонецьк справді дуже близько до фронту, це болить, це актуально. Я бачу, що ця тема людей хвилює. Хоча, звісно, мені б хотілось, як автору однієї такої книжки, щоб це була вигадка, а на українській землі, щоб насправді був мир».

Олеся ПЕТРОВА





Рейтинг: 
Голосов пока нет