ЗСУ звільняють Луганщину: все, що відомо про деокупацію та важливі точки на фронті

06-10-2022

Зважаючи на успіхи захисників України на різних напрямках, Путін на сьогодні повністю контролює лише окупований Крим. Контролює поки що.

Українські військові, звільняючи міста і села, дісталися вже й ]]>Луганської області ]]>після своїх успіхів на Харківщині та Херсонщині. Так, 5 жовтня офіційно стало відомо про деокупацію шести населених пунктів Луганщини.

]]>ТСН.ua]]> зібрав усе, що відомо про ситуацію в Луганській області.

Першим звільненим від окупантів населеним пунктом області стала ]]>Білогорівка]]>. Її ЗСУ деокупували ще у 20-х числах вересня. Там українські захисники знищили чимало російської техніки, захопили трофеї і взяли в полон понад 20 окупантів.

Так, завдяки влучній роботі розвідників з артилеристами українські піхотинці змогли тихцем зайти на ворожі позиції поблизу Білогорівки.

"Операція була успішною, з мінімальними втратами, дуже швидко. Ми впоралися за лічені години", – розповіли українські військові.

Коли 1 жовтня ЗСУ звільнили від загарбників Лиман на Донеччині, голова Луганської ОВА Сергій Гайдай одразу ж тоді ]]>анонсував початок деокупації ]]>очолюваної ним області.

Того ж дня ]]>на просування українських військ на Луганщині натякнув]]> радник Офісу президента Олексій Арестович. Він посилався на "злі язики", які повідомляли, що ЗСУ ведуть бої з росіянами в районах населених пунктів Кузьміне та Зарічне.

Чому дуже важливо звільнити Сватове

3 жовтня Сергій Гайдай поінформував, що російські окупанти вивозять людей зі Сватівської психлікарні, щоб зробити з неї місце оборони. Очевидно, вороги готувалися до приходу українських військ.

]]>ЗСУ мають всі шанси отримати перемогу в місті Сватове]]> Луганської області, прогнозував 4 жовтня Арестович. Проте він зазначав, що до звільнення Сєвєродонецька та Лисичанська ще далеко.

"Будемо говорити, що кажуть у російських пабліках. Що "злі ЗСУ" одночасно розвивають наступ на Харківщині: від Куп'янська на Сватове, від Дробишевого до Сватового, і підбираються до Кремінної", – розповідав радник ОП.

Військовий аналітик Ігаль Левін пояснив, чому для українських військ так ]]>важливо звільнити Сватове.]]>

"Сватове – ключовий пункт. Він відкриває контроль над оперативними просторами, зокрема й степами, які ведуть до Старобільська. Сватове і Старобільськ – це головні вузлові точки там, логістичні точки, головні опорні точки. Коли ми говоримо про звільнення Сєвєродонецька, Лисичанська, то ключ до цього – це Сватове і Старобільськ", – зазначив аналітик.

Підготування окупантів до оборони

4 жовтня Сергій Гайдай поінформував, що захисники України вже впритул наблизилися до кордону Луганської області на північному заході. Водночас ]]>вороги готувалися до оборони:]]> мінували територію, зокрема під‘їздні дороги, мости, адмінбудівлі та знакові споруди.

"Скоро будемо просити населення окупованих територій евакуюватися з міст, аби вони не постраждали під час контрнаступу", – повідомляв начальник Луганської ОВА.

Зокрема, російська армія готувалася ]]>до оборони Кремінної,]]> стягуючи туди велику кількість особового складу та мінуючи території. Як пояснював Сергій Гайдай, що Кремінна – важливий напрямок для ЗСУ, бо з цього міста відкриваються шляхи на Старобільськ, Рубіжне та Сєвєродонецьк.

Офіційний старт деокупації Луганщини

5 жовтня очільник Луганської області повідомив про офіційний ]]>початок її звільнення]]> українськими силами. Так, у деяких населених пунктах були встановлені національні стяги.

Вже ввечері цього ж дня Сергій Гайдай заявив про ]]>звільнення шести населених пунктів Луганщини.]]>

"Можу сказати, що станом на сьогодні на Луганщині звільнили шість населених пунктів", – сказав очільник ОВА.

Він також запевнив, що жителі окупованого регіону чекають на повернення України. Серед них є і такі, які мешкають в окупації від 2014 року.

Гайдай також порадив жителям окупованих територій Луганщини ]]>виїхати якомога далі від лінії фронту]]> або перебувати поряд із укриттями.

Нагадаємо, за оцінкою військового експерта Михайла Самуся, ]]>після того, як ЗСУ звільнять місто Сватове, у росіян посиплеться фронт.]]>

Джерело: ]]>https://tsn.ua/ato/zsu-zvilnyayut-luganschinu-2173777.html]]>