Ви тут:

ЗНИЖЕННЯ ПОДАТКІВ НА ДОПОМОГУ МІСЦЕВОМУ БІЗНЕСУ

28-02-2017
Категорія: 

Ігор Бутков, секретар Сєвєродонецької міської ради

Депутати міської ради прийняли рішення, спрямовані на поліпшення бізнес-клімату в Сєвєродонецьку. В результаті їх прийняття суб'єктам підприємництва вдасться уникнути збільшення податку на нерухомість і орендної плати за земельні ділянки.

Зарплатні і податкові нововведення, прийняті Верховною Радою в кінці минулого року, викликали масу побоювань у керівників підприємств та бізнес-структур. Бізнес в зоні АТО - і без того ризиковане заняття, а тут ще й податкові «покращення» від уряду. Особливі побоювання викликали плата за землю і податок на нерухомість.

Ситуація хвилює і міську раду, адже бюджет міста формується якраз з податків, які сплачують підприємства різних форм власності та підприємці. І в разі непомірного податкового тиску суб'єкти господарювання просто припинять свою діяльність, що призведе до втрати робочих місць для жителів міста і до зменшення бюджетних надходжень, без яких неможливо утримувати лікарні, школи, соціальні установи.

- З одного боку, податкові надходження необхідні для наповнення бюджету і утримання за його рахунок міських структур. З іншого боку, ці податки повинні бути посильними для бізнесу, щоб розвивався і сам бізнес, і територія, де він працює. І ось сьогодні, на жаль, економічний стан сєвєродонецьких підприємств далеко не стабільний. Тому депутати вважають, що місто може піти на зменшення податкових ставок заради збереження стабільної роботи бізнесу.

Новий податок на нерухомість, що з'явився нібито в рамках децентралізації, надходить до місцевого бюджету. Ставки цього податку приймаються на перспективу, тобто податок, який стягується в 2016 році був затверджений рішенням міської ради в 2015 році. Ставка податку затверджується з прив'язкою до мінімальної заробітної плати, яка безпосередньо бере участь у формулі розрахунку. І коли в кінці року несподівано виросла «мінімалка» плюс інфляція, яка враховується щороку, - вийшло збільшення податку на нерухомість на 230% з 2017 року.

До міської ради звернулися підприємці, для яких такий сюрприз навіть не неприємний - він смертельний для їхнього бізнесу. Тому що вони просто не в змозі будуть платити, адже податок на нерухомість - це прямий податок, він повинен бути сплачений просто за фактом наявності у підприємця нерухомості. Працює вона, чи приносить дохід, або простоює - неважливо. Керівники підприємств кажуть, що за старою ставкою насилу могли оплатити цей податок, а з підвищенням на 230% - це просто нереально.

Тому на розгляд депутатів був запропонований проект рішення, в якому були передбачені пільги до платників податку на нерухомість таким чином, щоб його розмір приблизно відповідав сумам минулого року. Якщо підвищення все ж трапиться, то воно складе не більше 10-15%. Рішенням сесії на основні види нерухомості встановлена ставка 0,5% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року (у 2016 році - 1378 грн.). Раніше для фізичних осіб передбачалася ставка 1% за 1 квадратний метр понад пільгової площі, для юридичних осіб - 2% за 1 квадратний метр загальної площі бази оподаткування.

Що стосується орендної плати за земельні ділянки, то слід зазначити, що земельне законодавство нашої країни - це, напевно, одне з найскладніших законодавств. Плата за землю складається сьогодні з двох видів платежів: це орендна плата за земельні ділянки там, де є договір оренди, і податок на землю там, де є право власності на землю. Під цю ж категорію потрапляли раніше підприємства, які мають земельні ділянки в постійному користуванні. Відповідно до Земельного Кодексу коло суб'єктів господарювання, які можуть мати землю в постійному користуванні, був скорочений. Також змінився Податковий Кодекс, згідно з яким для суб'єктів господарювання, що мають землю в постійне користування, ставка податку на землю складає до 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Міська рада, приймаючи рішення про затвердження ставок земельного податку для осіб, що мають земельні ділянки в постійному користуванні і мають держакт, затвердив ставку 12%. У той же час ці суб'єкти господарювання могли переоформити правовстановлюючі документи на умовах оренди земельної ділянки, де плата за землю буде значно меншою - для промислових підприємств 3% від нормативної грошової оцінки. Але з різних причин підприємства від переходу на орендні відносини ухилилися - одні вважали за краще платити по-старому, інші переходили на єдиний податок. Зараз знову надходять звернення про зменшення ставки податку за постійне користування землею. Депутати розглянули пропозиції підприємців і вважають, що в складній економічній ситуації, в якій опинився Сєвєродонецьк, необхідно піти назустріч проханням підприємців і на період дії АТО слід внести зміни в діючі ставки податку на землю в частині значного зменшення для суб'єктів господарювання, що мають землю в постійне користування .

Ці питання були розглянуті депутатами міської ради. Вирішено на 2017 рік для суб'єктів господарської діяльності, що мають землю в постійне користування, надати пільги по платі за землю, в результаті яких ця плата буде складати 3% від нормативної грошової оцінки. Другим рішенням внесені зміни до регуляторного акта, згідно з яким з 2018 року ставка земельного податку для суб'єктів господарювання цієї категорії становитиме 3%. Таким чином, питання для «постійних користувачів» земельних ділянок на період АТО вирішене.

Ще раз хотів би підкреслити, що мета цих ініціатив депутатів - забезпечення умов для роботи суб'єктів господарювання в Сєвєродонецьку. Ми хочемо, щоб наші бізнесмени і підприємці зберегли виробничу базу, створювали робочі місця, надавали послуги нашим жителям і виробляли конкурентоспроможні товари. Місто зацікавлене в тому, щоб бізнес пережив цей складний період, не розорився, не виїхав в інші міста або навіть країни, а стабільно працював і наповнював міський бюджет. Адже запорука відновлення і розвитку Сєвєродонецька - конструктивна співпраця міської ради та суб'єктів господарювання.

 

«СП»





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)