"Життя не закінчилося", — переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось викладає в Житомирі та здобуває новий фах

13-11-2023

]]>Переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось разом з молодшим сином вже рік проживає в ]]>]]>Житомирі]]>]]>. Тут викладає в рідному ліцеї, який переїхав після початку збройної агресії Росії, та навчається в Житомирському держуніверситеті імені Франка, - Суспільне.]]>

В розмові з журналісткою Українського радіо Житомир Наталкою Кулініч Олена розповіла, як опинилася в Житомирі і чому пішла здобувати третю професію.

Через постійні обстріли та загрозу окупації Олена Лось разом із сином виїхали з Сєвєродонецька — спочатку на Львівщину, а вже потім до Житомира.

"Багато людей виїхали одразу, у перші дні, — розповіла Олена. — Але ми сподівалися, що все буде добре, не думали, що так все станеться. Ми виїхали вже коли бої йшли перед містом, це було 15 квітня. Три дні чекали, поки поліція зможе нас забрати з будинку і перевезти на місце збору. Там сіли в автобус до Слав'янська. Нас вже не повели на вокзал, бо боялися повторення того, що було у Краматорську. Нас одразу посадили у потяг, і через добу ми вже були на Львівщині".

Пошкоджений під час обстрілу армією РФ будинок Олени Лось

Пошкоджений під час обстрілу армією РФ будинок Олени Лось. Сєвєродонецьк, Луганська область, 2022 рік. Фото надала Олена Лось

Із собою взяли лише трохи продуктів, дещо із одягу і свою кішку, розповіла жінка. Через певний час поїхали до Житомира, бо саме тут після початку повномасштабної війни відновив навчальний процес "Сєвєродонецький професійний ліцей", де жінка викладає.

"У Житомирі нам дуже допомогли благодійні фонди: "Карітас-Спес" надавали нам гаряче харчування, фонд "Людина у біді" купили нам пральну машину, ліжка, постіль, якою ми зараз користуємось. Інші організації допомагали нам продуктовими наборами, кормом для тварин, адже у нас тепер дві кішки. З дому ми виїжджали із однією, але у Львівській області вона народила кошенят. Ми їх роздали, а одне залишили собі", — розповідає Олена.

Фото надала Олена Лось

Жінка говорила про те, що в Житомирі вони удвох із сином живуть у маленький кімнаті гуртожитку. Каже, трохи незручно, але це краще, ніж в підвалі чи у спортзалі.

Після переїзду до Житомира Олена Лось скористалася програмою навчання за сертифікатом Житомирського обласного центру зайнятості і нині здобуває третю спеціальність у Житомирському держуніверситеті імені Франка.

За її словами, за першою освітою вона — викладач хімії, потім довелось скорегувати життя і отримати інший фах — викладач англійської. Нині опановує математику. Бо їй це подобається і вона мріє знайти хорошу роботу.

Переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось в студії Українського радіо Житомир

Переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось в студії Українського радіо Житомир. Житомир, 7 листопада 2023 року. Фото: Наталка Кулініч/Суспільне Житомир

"Добре мати свій бізнес, — сказала Олена. — Я хочу відкрити власну онлайн-школу. Планую, що у школі викладатимуть математику, англійську, українську. Можливо, буду запрошувати вчителів, які мають досвід дистанційної роботи".

Про Житомир переселенка із Сєвєродонецька каже, що місто їй подобається, воно красиве та зелене. Подобаються люди, які тут проживають, вони чуйні і завжди допомагають.

"Життя не закінчилось, воно продовжується, поки живий, поки дихаєш, поки здоров’я дозволяє. І треба користатися цим, треба розвиватися. Бажаю усім знайти собі якусь цікаву справу, отримати додаткову освіту, яка цікава для вас. І не думати про погане", — сказала Олена Лось.

Переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось та радіоведуча Наталка Кулініч

Переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось та радіоведуча Наталка Кулініч. Житомир, 7 листопада 2023 року. Фото: Наталка Кулініч/Суспільне Житомир

Author avatar  ]]>Таміла Бутко]]>

Джерело: Суспільне - ]]>https://suspilne.media/615293-zitta-ne-zakincilosa-pereselenka-z-severod...]]>