Ви тут:

ЖИТЛОВА СУБСИДІЯ 2022-2023: НОВІ МОЖЛИВОСТІ ПОДАННЯ ЗАЯВ

08-12-2022
Категорія: 

З метою врегулювання найбільш актуальних питань щодо надання населенню субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, Урядом прийнято рішення щодо передачі з 1 грудня 2022 року функцій з призначення, нарахування і виплати житлових субсидій Пенсійному фонду України, - ]]>повідомляють]]> в ]]>Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області]]>.

З’явилась можливість звернення громадян з питання надання житлових субсидій не тільки на особистому прийомі, а і в електронній формі через особистий електронний кабінет вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України або через портал «Дія» та на сайті Міністерства соціальної політики України.

Залишилась можливість звернення громадян з питань надання субсидій до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та посадових осіб Центрів надання адміністративних послуг, а також з’явилась можливість звертатися до сервісних центрів Пенсійного фонду України.

Звертатися за призначенням субсидії та пільг на оплату житлових комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу можливо до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України, незалежно від реєстрації та місця проживання.

Для громадян, які вже отримують житлові субсидії, нічого не змінилося. Особи, як і раніше будуть отримувати відповідні кошти на свій банківський рахунок або через поштове відділення.

Зміни стосуються тих, хто звертається за субсидією вперше.

Для оформлення субсидії з 1 грудня особам, які ще не подавали документи на отримання субсидії, необхідно написати заяву і подати її разом із декларацією про доходи до органів Пенсійного фонду України.

При подачі заяви для отримання субсидії треба надати наступні документи:

- договір найму (оренди) житла (за наявності);

- довідки про доходи (при зазначенні в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, ПФУ);

- інші документи, необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби), що підтверджують непроживання особи за місцем проживання.

Підтвердити місце реєстрації (важливо для ВПО) можливо такими документами:

• довідки про оплату житлово- комунальних послуг в іншому житловому приміщенні;

• договори оренди житла в іншому місті.

Особи, які втратили роботу під час воєнного стану та отримують допомогу після реєстрації в центрі зайнятості, можуть отримати субсидію за умови, що особа офіційно перебуває на обліку в центрі зайнятості і в середній дохід буде враховуватися розмір призначеної допомоги по безробіттю за повний місяць, що передує місяцю звернення за призначенням субсидії. Таким чином, безробітні зможуть звернутися за субсидією наступного місяця після реєстрації в якості безробітного.

Якщо особа звертається про державну допомогу до 15 грудня 2022 року, то субсидія буде призначена на цей опалювальний сезон, а якщо після цієї дати, то субсидія назначається з місяця, в якому надійшла заява.

28 листопада Міністерство реінтеграції оприлюднило перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях та тих, що перебувають в оточенні.

Станом на 1 грудня 2022 року до списку увійшли 325 громад у 9 областях України: Луганській, Донецькій, Харьківській, Дніпропетровській, Миколаївській, Запорізькій, Сумській, Херсонській та Чернігівській. Мешканці цих громад можуть розраховувати на щомісячну грошову допомогу від держави у розмірі 2000-3000 грн.

 

Джерело: ]]>Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області]]> - ]]>https://www.facebook.com/gulgpfu/posts/pfbid02mq2Wbyqj1SbRm7V5Nocnk8tf6m...]]>

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)