Згадуємо героїв Іловайська та четверту річницю цієї страшної трагедії
29 серпня, у 4-ту річницю трагічних подій в «Іловайському котлі», у Сєвєродонецьку згадували героїв Іловайська. Зранку біля міського Палацу культури зібралися керівництво міста, працівники виконавчих органів міської ради, правоохоронці, військові, громадськість і всі небайдужі городяни.
Перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв звернувся до спільноти:
«Сьогодні ми з особливим болем згадуємо героїв Іловайська та четверту річницю цієї страшної трагедії. Наші воїни полягли, боронячи мирних жителів, що стали жертвами терористів на сході України. Вони поклали голови, відстоюючи наше з вами мирне майбутнє. Ми схиляємо голови перед героями, які віддали свої життя за мирне майбутнє України. Вклоняємося кожній українській родині, яка втратила чоловіка чи сина, матір чи доньку. Вічна пам'ять воїнам, які полягли в боях за вільну, незалежну Україну!»
Виступили також молодший сержант, боєць батальйону «Донбас», який перший підняв прапор над Широкиним, учасник бойових дій Сергій Щеблєтов та мати двох військових Людмила Щеблєтова.
У другій половині серпня 2014 року, в ході запеклих боїв, українські визволителі, що значною частиною складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в захоплений бойовиками Іловайськ. Вони змогли взяти під свій контроль більшу частину міста, однак після заходу значних сил регулярних російських військ 23-24 серпня у тил українського угрупування з території РФ іловайське угрупування опинилося в оточенні.
29 серпня в результаті домовленостей бойовики мали відкрити «зелений коридор».
О 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. Українські військові організованими колонами почали рух з міста, однак, в порушення домовленостей обіцяний «зелений коридор» став справжньою бойнею – коридором смерті – почався розстріл наших військових. Деякі наші бійці зуміли прорватися з боєм, але багато хто загинув, або потрапив в полон.
За офіційною статистикою загинули 366 українців, 429 воїнів отримали поранення, 300 - потрапили в полон. Багато зникло безвісти.
Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих українських бійців хвилиною мовчання та залучилися до акції «Білі Птахи Миру» - символічні паперові птахи миру, що як обереги піднялися над рідною землею.
На завершення заходи на знак пам`яті трагічних подій чотирирічної давнини та шани загиблим присутніми було викладено зі скляних лампадок цифру «29», що символізує дату «Іловайського котла».
Після цього делегація поїхала до храму праведної Тавіфи Іоппійської у сел. Воронове, де відбулася заупокійна літія за загиблими захисниками України.
З благословення Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Сєверодонецького і Старобільського, очолив літію секретар Сєвєродонецької єпархії архімандрит Іринарх (Тимчук). Разом з духовенством за душі покійних молилися представники міської влади, військовослужбовці та сім'ї загиблих воїнів. Потім відбулось покладання квітів до могил сєвєродончан – загиблих захисників України.
О 19.00 на всіх бажаючих біля міського Палацу культури чекає показ тематичного фільму про згадувані трагічні події 29 серпня 2014 року.
Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міськради