Засідання Координаційної ради з питань підприємництва

15-05-2019

Чергове засідання Координаційної ради з питань підприємництва у м. Сєвєродонецьку відбулось 14 травня. Головував на засіданні перший заступник міського голови Олег Кузьмінов.

У засіданні взяли участь керівники виконавчих органів міської ради, громадських організацій, підприємці міста.

На порядку денному стояло 2 питання, що стосувалися розгляду проектів регуляторних актів.

Повторно був розглянутий проект регуляторного акта «Про внесення змін до рішення 14-ї (чергової) сесії Сєвєродонецької міської ради від 22.06.2016 року № 478 «Про затвердження ставок орендної плати за земельні ділянки на території Сєвєродонецької міської ради». Доповів з цього питання начальник відділу земельних відносин Департаменту землеустрою, містобудування та архітектурно-будівельного контролю міськради Олександр Кас’яненко:

«Зниження ставки орендної плати за земельні ділянки, які використовуються для будівництва і обслуговування будівель ринкової інфраструктури з 12% до 5% було ініційоване і запропоноване для розгляду постійної депутатської комісії з питань будівництва, архітектури та земельних відносин Сєвєродонецької міської ради виконуючим обов'язки міського голови, секретарем міської ради Вячеславом Ткачуком. В результаті цих змін, земельні ділянки на яких розташовані адміністративні будівлі, офісні приміщення, інші громадські забудови, які використовуються для підприємницької діяльності віднесені до земель ринкової інфраструктури, для яких ставка орендної плати становить 12%. Зменшення ставки орендної плати дозволить багатьом суб'єктам господарської діяльності, підприємцям, орендарям земельних ділянок, внести зміни до договорів оренди землі та зменшити розмір орендної плати з 12% до 5% від нормативної грошової оцінки».

За пропозицією головуючого Олега Кузьмінова, вищезазначений проект регуляторного акта одноголосно був підтриманий всіма членами ради та спрямований на розгляд сесії міської ради.

Жваву дискусію викликало обговорення другого питання проекту регуляторного акту «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2020 рік».

Діючі ставки та пільги затверджено рішенням Сєвєродонецької міської ради № 2741 від 26.06.2018 року. Але відповідно до норм чинного законодавства, ставки та пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджуються органами місцевого самоврядування щорічно, тому фінансовим управлінням міськради розроблено проект рішення, яким затверджуються перелік пільг та розміри ставок податку, а також інші обов’язкові елементи податку відповідно до вимог Податкового кодексу.

Заступник начальника фінансового управління міської ради - начальник відділу фінансів міської ради Поліна Черних зазначила, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фактично діє в м.Сєвєродонецьку з 2015 року, тобто податок не новий для міста.

«Проектом регуляторного акту на 2020 рік розміри ставок та пільг не змінюються у порівнянні з 2019 роком, єдине, що впливає на розмір податку – це очікуване збільшення мінімальної заробітної плати, відсоток від якої становить розмір податку, але ця норма також діє з 2015 року», - прокоментувала Поліна Миколаївна.

Член координаційної ради з питань розвитку підприємництва у м. Сєвєродонецьку, начальник фінансового управління міської ради Марина Багрінцева звернула увагу присутніх, що у зв’язку зі значним ростом мінімальної заробітної плати у 2017 році до рівня 3200 грн. своєчасно було зменшено ставки податку майже в 4 рази, для зниження податкового навантаження на підприємців та мешканців міста. При максимально допустимому рівні ставки податку в 1,5 % від мінімальної заробітної плати на 01 січня податкового року в Сєвєродонецьку застосовується ставка 0,5%.

Проект цього регуляторного акту з аналізом регуляторного впливу оприлюднено на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради в розділі «Регуляторна політика».

Зауваження та пропозиції від фізичних і юридичних осіб та їх об’єднань приймаються за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 32, кабінет 90 або за тел. 4-14-34 та на електронну пошту: gorfoatsed-rada [dot] gov [dot] ua.

Термін прийняття зауважень - один календарний місяць з дня оприлюднення (11.05.2019 року) проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу.