Ви тут:

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при міськраді: запобігання сезонній хворобі - ботулізму

16-08-2019
Категорія: 

15 серпня відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сєвєродонецькій міській раді під головуванням заступника міського голови Ірини Степаненко.

Причиною скликання стало встановлення Держпродспоживслужбою України погіршення санітарно-епідемічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм у країні за 6 місяців цього року.

Начальник Сєвєродонецького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області Анатолій Білобородько повідомив членів комісії, що станом на 01.07.2019 року від ботулізму постраждало 63 особи, з них четверо померли. У порівнянні з минулим роком кількість постраждалих зросла на 10 осіб.

Серед всіх випадків ботулізму 31 пов’язаний з рибною продукцією, у тому числі 10 – ймовірно пов’язані з вживанням рибної продукції промислового виробництва, адже більшість випадків захворювання пов’язана з вживанням солоної, в’яленої або копченої риби, м’ясних паштетів і тушонки, виготовлених у домашніх умовах або придбаних у місцях стихійної торгівлі. Однак, інколи причиною захворювання стають домашні овочеві консерви.

         Інформацію начальника Сєвєродонецького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області про недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм в Луганській області та заходи, що вживаються з попередження виникнення захворювання на території міста взято до уваги.

         Також комісією вирішено:

  • активізувати роботу щодо стихійної торгівлі з метою недопущення реалізації рибної торгівлі на території м. Сєвєродонецька;
  • здійснити моніторингові обходи операторів ринку, які здійснюють обіг рибної продукції з питань профілактики ботулізму;
  • організувати своєчасну доставку  матеріалу (сироватки крові) при підозрі в захворюванні на ботулізм до «Лабораторії особливо небезпечних інфекцій  ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України»;
  • створити необхідний запас протиботулінічної сироватки;
  • при встановлені діагнозу ботулізм негайно надавати екстрене повідомлення до ДУ «Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України» та  Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області;
  • через ЗМІ забезпечити проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення щодо попередження захворювань на ботулізм та інших інфекційних та паразитарних захворювань, фактором яких є рибна продукція.

Кликните по изображению для просмотра в полном размере





Рейтинг: 
Голосов пока нет