За колабораціонізм судитимуть «керівників» незаконних установ Сєвєродонецька та Троїцького

12-04-2023

Прокурори Сєвєродонецької та Сватівської окружних прокуратур Луганської області направили до суду обвинувальні акти стосовно двох громадян України за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Слідством встановлено, що після повномасштабного вторгнення рф на територію України двоє мешканців Луганщини почали співпрацювати з окупаційною владою держави-агресора.

У червні 2022 року завідувач одного з відділень Сєвєродонецької міської лікарні добровільно обійняв посаду «головного лікаря Сєвєродонецької центральної міської багатопрофільної лікарні», яка підпорядковується фейковому «міністерству охорони здоров’я лнр».

Другий обвинувачений – 58-річний мешканець смт Троїцьке добровільно обійняв посаду та приступив до виконання обов’язків «заступника керівника ДУ лнр «Станція по боротьбі з хворобами тварин Троїцького району».

Під керівництвом окупантів фігуранти організовують роботу незаконно створених установ так званої «лнр».

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснювали слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Особам загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За інформацією: Луганська обласна прокуратура - ]]>https://lug.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=331686]]>