З початку широкомасштабного російського вторгнення СБУ повідомлено про підозру в колабораційній діяльності понад 100 окупаційним «чиновникам» з Луганщини

02-03-2023

З початку широкомасштабного російського вторгнення Службою безпеки України повідомлено про підозру в колабораційній діяльності понад 100 окупаційним «чиновникам» з Луганщини.

Наразі слідчі СБУ задокументували діяльність ще низки «посадовців»-колаборантів, які добровільно працюють на ворога в незаконно створених «органах влади».

Серед них начальник так зв. «відділу землекористування, архітектури і містобудування адміністрації міста Рубіжне лнр». До війни чоловік обіймав подібну посаду у Рубіжанській міській раді.

Встановлено, що на окупантів працює колишня чиновниця Новопсковського районного відділу Держгеокадастру, яка після окупації Старобільського району підтримала загарбників. За це у вересні 2022 р. рашисти призначили 45-річну жінку «начальником відділу забезпечення життєдіяльності села Осинове адміністрації Новопсковського району лнр».

Мешканець Сєвєродонецького району також вітав окупацію і отримав від ворога посаду в «адміністрації Кремінського району лнр». Його призначено головою незаконно створеної «Червонопопівської селищної ради».

Зловмисники отримали від СБУ підозри в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури досудове розслідування щодо них завершено, обвинувальні матеріали скеровано до суду.

Правопорушникам загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права від 10 до 15 років обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з можливою конфіскацією майна.

За матеріалом: ]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]> - ]]>https://www.facebook.com/ssu.sievierodonetsk/posts/pfbid02fTHhjBAmwfCAD4...]]>