З нагоди 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка
У Сєвєродонецьку до 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка проходить чимало заходів. Так, 7 березня відбулось покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку. У покладанні взяли участь: представники міської влади на чолі з заступником міського голови Інною Фесенко, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Ольга Лішик, громадськість та учні.
Громада нашого міста за доброю традицією щорічно вшановує світлу пам’ять Великого Кобзаря покладанням квітів до його пам’ятника.
Заступник міського голови Інна Фесенко зазначила: «Життя Великого Кобзаря є прикладом свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народові. Вся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до нашого рідного краю. Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через віки не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги до нього. Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого мирного майбутнього України!»
Учасники заходу вшанували пам'ять Тараса Шевченка та усіх патріотів України, які в непросту історичну добу вірою і правдою служать її інтересам, захищають від ворогів, покладанням квітів до пам’ятника Великому Кобзареві.
P.S. Тарас Григорович Шевченко - великий український поет – народився 9 березня 1814 року. Він написав понад тисячу мистецьких творів. Окрім поетичного таланту Тарас Шевченко вважався одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером.
Життя і творчість Тараса Шевченка присвячені українському народу. Він пробудив нашу націю зі сну рабства, закликав до боротьби за волю. Тарас Григорович мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуть мову, культуру та історію нашого народу, а люди будуть щасливими. І закликав до цього співвітчизників. Завдяки заповітам Великого Кобзаря українці здобули незалежність і державність рідної країни. Життєдайна поезія Шевченка вселяє в нас надію в майбутнє українського народу і подальше його процвітання.
Сєвєродонецьк щороку активно залучається до вшанування пам’яті Великого Кобзаря.
Протягом березня в бібліотеці Сєвєродонецького міського Палацу культури проходить книжкова виставка-вшанування «Слідами Тарасової долі».
У Сєвєродонецькому міському центрі дитячо-юнацької творчості 7 березня проходится ІІ тур (конкурсно-підсумковий) VІІ міського творчого конкурсу «Поетична нива» ім. Т.Г. Шевченка.
Сєвєродонецька міська публічна бібліотека з 9 по 15 березня для свої читачів проводить книжково-ілюстративну виставку «Немає гірше, як в неволі про волю згадувати».
6 березня у міській бібліотеці для юнацтва ім. Й.Б. Курлата відбулася презентація виставок «Дві Катерини Т.Г. Шевченко» та «До мене сьогодні всміхнувся Шевченко».
Сєвєродонецька міська бібліотека для дітей з 5 по 29 березня зустрічає своїх читачів міні-галереєю малюнків «Шевченків світ в буянні фарб, сплетінні ліній», а з 5 по 18 березня книжно-ілюстрованою виставкою-персоналією «Уклін та шана Кобзарю».
Заклади освіти міста також залучилися до вшанування Тараса Шевченка. В школі №6 проводяться Шевченківські читання «Іду з дитинства до Тараса» та нагородження переможців міського етапу VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка. Школа №11 проводить тематичний тиждень «Шевченкове слово».
В ліцеї представили Літературний журнал «Шевченкове слово в віках не старіє».
Вихованці та викладачі школа №15 влаштували книжкову виставку «Великий Кобзар», школа №20 - патріотичну лінійку.
Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю