Ви тут:

З 1 липня «Доступні ліки» відшкодовуватимуть тільки за електронним рецептом: винятки - прифронтові та тимчасово окуповані території

18-06-2023
Категорія: 

З 1 липня повертається норма відшкодування лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки» лише за електронним рецептом. Винятки залишаються лише для прифронтових та тимчасово окупованих територій.

Відповідні зміни до ]]>постанови КМУ]]> від 27 лютого 2019 р. № 136 і від 28 липня 2021 р. № 854 прийняв нещодавно уряд.

З початку повномасштабної війни для спрощення доступу до ліків за програмою «Доступні ліки» пацієнти мали можливість отримувати їх і за паперовими рецептами. 

Нині лікарі й аптеки на більшості території України мають можливість працювати з е-рецептами, тож для них повертається норма відпуску лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки» лише за електронним рецептом.

Для тимчасово окупованих територій і територій, де ведуться активні бойові дії, залишається можливість використання паперового рецепта в рамках цієї програми (]]>постанова КМУ]]> від 27 лютого 2019 р. № 136 і від 28 липня 2021 р.).

«Зазначені зміни дозволяють удосконалити реалізацію Програми медичних гарантій у частині відшкодування лікарських засобів, а також моніторингу використання бюджетних коштів, – зазначає заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. – Електронний документообіг виключає ризик допущення механічних помилок і дозволяє здійснити фактичний перерахунок за відпущені лікарські засоби».

Також у пацієнтів не буде необхідності кожні 30 днів отримувати рецепт на ліки, що відпускаються за програмою реімбурсації, на очному (фізичному) прийомі у лікаря. Якщо пацієнт потребує тривалого лікування, повторний е-рецепт на цю групу ліків можна буде отримати дистанційно.

Зручним електронним сервісом для отримання ліків за програмою «Доступні ліки» українці користуються з 2019 року. 

Державна програма реімбурсації «Доступні ліки» реалізується для лікування найбільш поширених хронічних захворювань в Україні. Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.

Нагадаємо, раніше МОЗ повідомляло, які ліки можна ]]>отримати]]> безоплатно або з частковою доплатою за рецептом від сімейного лікаря.

 

За матеріалом: Міністерство охорони здоров'я України - ]]>https://moz.gov.ua/article/news/elektronnij-recept-na-dostupni-liki-dozv...]]>

     





    Рейтинг: 
    Голосов пока нет