Юні Сєвєродонецькі художники вийшли малювати краєвиди міста

16-06-2016

По завершенню чергового навчального року вихованці Комунального позашкільного закладу «Сєвєродонецька дитяча художня школа» вийшли в місто, щоб попрактикуватися в малюванні великих об’єктів на прикладі місцевої інфраструктури.

Оскільки учні молодших класів цієї установи ще маленькі, не можуть пересуватися містом на великі відстані та ще не здатні протягом тривалого часу бути зосередженими на роботі, вони тренуються у подвір’ї школи.

Старші та досвідченіші вихованці відвідують видатні місця обласного центру та за допомогою паперу, олівця та фарб закарбовують на папері краєвиди міста. Чисте озеро, Центральний міський парк культури та відпочинку, будівля міської ради та Палацу культури – далеко неповний перелік об'єктів архітектури Сєвєродонецька, які потрапили у поле уваги юних митців. Працюють художники під пильним доглядом та керівництвом своїх викладачів. Один із них, Віктор Миколайович Погорілий, теж привів своїх вихованців практикуватись в малюванні об’єктів інфраструктури, що розташовані навколо площі Миру. Він каже, що протягом року учні художньої школи тренуються в зображенні невеличких об’єктів, зокрема, малюють натюрморти. На вулиці ж юні художники мають справу з «великими розмірами». Це, за словами Віктора Миколайовича, дуже важливо для розвитку художника.

«В основному, літня практика призначена для розвитку художника, для того, щоб він збагачував свої знання про натуру, про колір, про простір. Чого немає в аудиторії. Ось простору в аудиторії дуже мало: класи адже невеликі. А тут великі простори, повітряні перспективи, - каже Віктор Погорілий. - Це практика у нас щорічна, обов'язковий період навчання. Діти вчаться працювати поза аудиторією, поза натюрмортів, на свіжому повітрі, з великими розмірами мати справу, з деревами і так далі. Тобто якщо в аудиторії вони роблять роботу з натури: натюрморти стоять невеликі, один одного малюють, то тут вони мають справу з великими обсягами, розмірами, з перспективою і так далі. Потрібно зробити роботу або в графіці, або в живопису. За короткий час, тому що ми всі перебуваємо на свіжому повітрі, і змінюється освітлення, змінюється погода: то дощ, то сонце, то похмуро. І працювати потрібно швидко і якісно».

Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради