Якщо через війну людина втратила кінцівки і потребує протезування, то необхідно діяти за відповідним алгоритмом
ПАМ’ЯТАЙТЕ: Отримання протеза – безкоштовне. Для оплати вартості протеза держава становила ціну, яку відшкодовує протезному підприємству. Сягати ця сума може до 2 млн гривень. Окрім цього, держава гарантує відшкодування вартості якісного обслуговування та ремонту протезних виробів.
Після операції період загоєння може тривати від двох до семи тижнів, в залежності від важкості травми та необхідності додаткових хірургічних втручань. Алгоритм етапності надання медичної допомоги військовослужбовцям розроблено на рівні Міністерства Оборони України та Міністерства охорони здоров’я України, починаючі з поля бою до ампутації кінцівки і надання реабілітації.
Якщо людина постраждала внаслідок війни, для забезпечення протезу НЕ ПОТРІБНО чекати встановлення інвалідності.
Для того щоб отримати протез за державні кошти необхідно:
1. Підготувати документи:
- копію паспорта громадянина України;
- копію ідентифікаційного коду;
- рішення ВЛК про необхідність забезпечення протезним виробом;
- витяг з наказу командира в/ч або довідка про обставини травми;
- копію довідки про участь в бойових діях.
2. Подати відповідні документи:
- Якщо ви ще у лікарні, зверніться до соціального працівника, який є у медзакладі. Якщо соціального працівника немає - зверніться до лікаря з проханням запросити працівника з територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, який допоможе подати документи,
або
- Зверніться до найближчого ЦНАПу чи в місцевий орган соціального захисту населення.
або
- Якщо вам було встановлено групу інвалідності, ви можете подати заявку он-лайн за посиланням
https://ek-cbi.msp.gov.ua/#mptabfive
3. Отримати направлення
- Направлення на забезпечення протезом ви отримаєте в ЦНАПі або , якщо вам встановлено групу інвалідності, воно прийде в електронний кабінет особи з інвалідністю, навіть якщо ви подавали документи не через цей кабінет, а, наприклад, у ЦНАПі.
Направлення дає можливість обрати будь-яке протезне підприємство.
- Визначатися з підприємством треба ретельно вивчивши усі можливості та врахувавши низку факторів. Не нехтуйте факторами географічного розташування (адже вам потім має бути зручно обслуговувати протез), а також досвіду протезиста. Досвідчений протезист - це той, який протезує не менше 20 пацієнтів на рік протягом щонайменше 3 років поспіль. Якщо ж у вас складна ампутація (подвійна ампутація, вичленення кульшового суглобу, коротка кукса), то важливо обрати протезиста, який має не менше п'яти років досвіду. Підписуйте договір з підприємством тоді коли вже визначилися остаточно, але пам'ятайте, що протягом 14 днів ви ще можете змінити підприємство.
ВАЖЛИВО:
- Якщо тобі пропонують протезування за кордоном, переконайся, що розумієш умови протезування та поцікався, який план подальшого обслуговування протезу. Протягом першого року об’єм кукси змінюється і часто необхідно регулярно підлаштовувати протез.
- Де б не відбувалось протезування, з`ясуй, як відбуватиметься обслуговування та гарантійний ремонт протеза
4. Подати офіційну заявку (в паперовій чи електронній формі) до протезного підприємства. Фото або сканкопію заявки потрібно завантажити в електронний кабінет, якщо подаєте заявку через електронний кабінет.
5. Підприємство починає виготовляти протез.
6. Взаємодія з працівниками підприємства під час виготовлення протезу (примірка тощо).
7. Впродовж 45 робочих днів безоплатно отримати готовий протез. При простих випадках на виготовлення протезу достатньо 3 тижні. Максимальний час очікування з моменту подання документів до забезпечення протезом - 3 місяці.
Багато корисної інформації щодо підтримки в протезуванні, видів протезів, спілкування з вже протезованими ви можете отримати на сайті
https://protezhub.com/
Перелік підприємств з протезування
https://protezhub.com/factories?word= .
http://pps.loga.gov.ua/oda/press/news/yakshcho_cherez_viynu_lyudina_vtra...