Якість води залишається незадовільною

09-09-2016

Відділ цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці Сєвєродонецької міської ради доводить до відома мешканців м. Сєвєродонецька, що за інформацією Сєвєродонецької міськрайонної філії ДУ «Луганський обласний лабораторний центр ДСЕСУ» згідно з дослідженями проб води відкритих водоймищ від 15.08.2016 р. якість води залишається незадовільною, вода небезпечна в епідемічному відношенні: в озерах Паркове, Чисте, Клешня, р. Сіверський Дінець (нижче скиду) знайдено холероподібні вібріони. Ступінь забруднення води озер Паркове та Чисте становить 24000 мікробних одиниць в 1 дм3, що в 4,8 рази вище допустимого рівня, оз. Кривеньке – 70000 мікробних одиниць в 1 дм3, що в 14 разів вище допустимого рівня, оз. Клешня – 6200 мікробних одиниць в 1 дм3, що в 1,24 рази вище допустимого рівня. Забруднення води р. Сіверський Дінець склало 70000 мікробних одиниць в 1 дм3, що в 14 разів вище допустимого рівня, забруднення річки Борова склало 13000 мікробних одиниць в 1 дм3, що в 2,6 рази вище допустимого рівня.

Індекс Е соli (кишкова паличка) в усіх озерах перевищує допустимі величини: в оз. Паркове та оз. Чисте – в 13 разів, в оз. Кривеньке – в 2 рази, в оз. Клешня – в 1,3 рази

У р. Сіверський Дінець вище скиду стічної води індекс Е соli перевищує норму в 2 рази, нижче скиду стічної води – в 6,2 рази. У воді та піщаній прибережній смузі озер Чисте і Паркове знайдені яйця гельмінтів (гостриків та собачих аскарид).