Ви тут:

Як здійснити доплату до мінімального страхового внеску

25-10-2016
Категорія: 

З тих пір, як обов’язковою умовою для призначення пенсійних виплат стала наявність страхового стажу за умови сплати страхових внесків і при цьому на даний час мінімальних стаж зріс, питання добровільної участі (у тому числі доплати) у пенсійному страхуванні набирає актуальності. Відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа офіційно працювала, зараховується до страхового стажу, як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Мінімальний страховий внесок – сума коштів, що визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру страхового або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата. Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Доплату до мінімального страхового внеску можуть здійснити будь-які особи, які колись підлягали пенсійному страхуванню, але мають не повний страховий стаж. Фізичні особи, які бажають здійснити доплату до суми страхових внесків таким чином, щоб сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок, подають до органів Пенсійного фонду заяву із зазначенням необхідного періоду. Спеціалісти управління Фонду складають повідомлення – розрахунок на підставі даних персоніфікованого обліку, в якому розрахована сума доплати. В свою чергу, застрахована особа здійснює відповідну доплату протягом 10 календарних днів з дня отримання такого повідомлення. Також застрахована особа, яка здійснює доплату, формує і подає до органів Пенсійного фонду сама за себе відомості про суми доплат. В них зазначають місяць та рік, за який проведено нарахування, суму, з якої сплачено внесок та суму доплати. Граничний строк подання таких відомостей – протягом одного календарного місяця після здійснення доплати.

Нагадуємо, що зазначені доплати здійснюються в разі необхідності зарахування неповного місяця роботи до страхового стажу як повного. Отже, у випадку, коли особа працює неповний робочий час (неповний робочий день, неповний робочий тиждень), знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати тощо, така застрахована особа може здійснити доплату до мінімального страхового внеску. Також зазначена норма Закону стосується і фізичних осіб – підприємців, які здійснювали підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування .

О. Бєлікова, начальник управління ПФУ в м. Сєвєродонецьку





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)