Як сєвєродонецькі музиканти займаються творчістю та допомагають переселенцям у Карпатах
Більша частина їхнього обладнання згоріла, а резиденцію, яку будували своїми руками, розкрали окупанти. Але ні обстріли, ні ракети рф не змогли зламати прагнення команди допомагати молодим і талановитим артистам у їхніх починаннях.
Своєю історією та новими ідеями музиканти з Луганщини та Донеччини поділилися зі Східним Варіантом .
Новий рівень
Сєвєродончани Євген та Данило займаються електронною музикою вже понад 10 років.
Фото зі сторінки Данила в Інстаграм
Фото зі сторінки Данила в Інстаграм
Познайомившись, музиканти вирішили об’єднати свої сили для втілення спільних проєктів. І змогли створити звукозаписну студію у рідному місті. Про те, як це було, можна почитати у статті Східного Варіанту.
Фото з архівів Євгена
Згодом до команди діджеїв, звукооператорів та продюсерів приєдналося ще два музиканти.
“Семен — реп-виконавець з музичною освітою і Кирило — рок-музикант з активною громадянською позицією”, — пояснює Євген.
Фото з архівів Євгена
Потрібно було переходити на новий рівень. Тому вирішили зареєструвати ГО “Звук”.
“Для нас було важливо “легалізувати” свою громадську діяльність, метою якої була і є популяризація електронної музики серед молоді Луганської області”, — пояснює Євген.
Фото з архіву Євгена
Сєвєродончани почали займатися втіленням у життя соціального проєкту — музичної резиденції “ZVUQ” .
“Ми зрозуміли, що можемо перетворити своє хобі на суспільно корисну справу. На базі музичної резиденції ми планували розвивати творчий потенціал молоді регіону, а головне дати їй можливість для створення кінцевого продукту — музичного твору. Ми починали займатися музикою в ті часи, коли не було фінансових можливостей, тому на собі відчули, наскільки необхідна та сама база”, — каже Семен.
“Дати іншим можливість творити”
За словами команди, мета резиденції — дати можливість початківцям та професійним музикантам репетирувати та користуватися інструментами. І все це на безоплатній основі.
“Наш проєкт включав три напрямки: електронна музика, хіп-хоп та інструментал. Тобто у молоді, дітей та всіх охочих була б можливість спробувати себе в кожному з цих напрямків, була б можливість творити. Хотілося б, щоб суспільство розвивалося у плані музики”, — пояснює Кирило.
Резиденція мала містити зону для репетицій, кімнату запису голосу, контрольну кімнату та кімнату для зустрічей.
“Концепція така, що ми даємо охочим інструменти, записуємо, зводимо, мастеримо, займаємося просуванням артиста”, — каже Євген.
Фото з архіву Євгена
Колеги зібрали необхідні документи, прописали план та почали шукати можливості фінансування.
“Дуже приємні відчуття, коли ти бачиш, як на твоїх очах реалізується не лише твоя мрія, а й мрія твоїх друзів. Ми шукали молоді таланти. А також важлива складова проєкту – організація різних івентів на території області для залучення творчої молоді та організація навчальних семінарів”, — ділиться з нами Семен.
За підтримки ПРООН у команди з'явилося музичне обладнання та будматеріали. Місцева влада надала приміщення у міському палаці культури.
Фото з архіву Євгена
“Ця підтримка дала нам найголовніше — віру в себе і в те, що наші мрії та цілі цілком реальні, а ми рухаємося у правильному напрямку”, — ділиться з нами Семен.
“Ми жили проєктом”
Керівництво міста та Палацу культури повністю підтримувало ідеї учасників ГО “Звук”.
“Нам надали 80 квадратних метрів приміщення в ДК та дозволили втілювати будь-які ідеї для досягнення цілей нашого проєкту. Навіть були готові на кардинальні кроки щодо ремонту”, — каже Євген.
За його словами, у роботі над проєктом були задіяні десятки людей. Це і консультанти з ремонту, функціонування проєкту, реклами та просування.
Фото з архіву Євгена
Будівельними роботами у приміщенні музиканти займалися власноруч.
“Щодня ми приходили ввечері після основної роботи та займалися ремонтом. Я мав роботу вчителя у мовному центрі й після пар поспішав у ДК, бо знав, що це буде недаремно. Це буде корисно не тільки для мене, а й для суспільства, сєвєродончан, які хочуть навчатися”, — каже Кирило.
До запуску резиденції залишалися лічені тижні.
Фото з архіву музикантів
“Ми жили проєктом. Його загальна готовність складала вже близько 80%. До фінішу залишалося кілька тижнів, але 24 лютого через повномасштабне вторгнення рф все зійшло нанівець”, — каже Євген.
“Відчули страх війни”
Коли раптово розпочалися бойові дії, не всі учасники ГО “Звук” зі своїми сім'ями встигли виїхати одразу. Одному з колег довелося вивозити свою 3-місячну дитину та дружину під обстрілами.
Фото: tribun.com.ua
“На жаль, деякі з нас встигли “посидіти” під російськими снарядами. Ми всі відчули страх війни”, — згадує музикант.
“Але нас це не зламало. Вже був досвід 2014-го року: ми знали, як діяти у таких ситуаціях”, — каже Євген.
Фото: tribun.com.ua
За його словами, апаратуру вдалося вивезти частково. Більшість обладнання згоріла через влучання до будинку, де воно зберігалося. Частину розкрали окупанти.
Сєвєродончани були змушені евакуюватися до нових для себе населених пунктів в Україні.
“Нас розкидало по країні. Не всі колеги можуть брати участь у нових проєктах через свої особисті проблеми. І для них це дуже важко. Хлопці вірять, що найближчим часом з'явиться можливість приєднатися до команди. Прагнення просувати ідеї нашої ГО не змогли зламати навіть рашистські ракети”, — додає музичний продюсер.
Фото: Северодонецк Times
Об'єдналися заради спільної мети
Музична діяльність та спільні цілі познайомили сєвєродонецьких діячів з однодумцями з інших регіонів. Наразі вони спільними зусиллями працюють над новим проєктом.
“Олексій став хедлайнером майбутнього проєкту. Це він запропонував його ідею. Льоша — це людина з однією з нами долею. Він окремо займався тим, чим ми, але у його рідному Краматорську. Льоша пережив дуже-дуже важку евакуацію. Навіть втратив близьких”, — каже Євген.
Проєкт “Ретріт арт-хаус” належить Олексію. Він розповів про концепцію своєї ініціативи.
“RAH — один із небагатьох проєктів в Україні, який дбає не лише про розвиток культури, а й про тих, хто її створює: про наших артистів, музикантів та тих, хто максимально готовий віддатися мистецтву. У цей важкий час для нашої країни ми хочемо посилити культурний фронт та допомогти творчим особистостям продовжувати розвиток у своєму житті”, — пояснює музичний продюсер
Фото з архіву музикантів
“Retreat art house” — симбіоз оздоровчої та творчої бази для музикантів-переселенців та їхніх сімей у карпатському місті Сколе.
“У проєкт закладено збереження та розвиток сучасної української культури та самоідентичності у воєнний час, розвиток туризму у Львівській області, а також реабілітацію та допомогу артистам із зон бойових дій”, — каже Олексій.
Музична артрезиденція — це тимчасовий притулок для артистів електронної сцени, вокалістів, музикантів, які втратили житло, професійне майно чи сенс розвиватись у своїй сфері.
Взяти участь у проєкті можна, якщо ви:
- саунд продюсер, артист електронної сцени та поціновувач сучасного аудіовізуального мистецтва, музикант, вокаліст;
- віком від 18 до 35 років;
- любите те, чим займаєтесь;
- хочете розвиватися та досягати висот;
- є тимчасово переміщеною особою (пріоритет)
- втратили віру у свій талант, вичерпали творчий ресурс;
- втратили житло чи професійне обладнання через повномасштабне вторгнення росії;
- маєте професійне обладнання, але не маєте свого творчого місця сили.
Усі охочі допомогти та стати частиною проєкту, можуть писати в особисті повідомлення на сторінці резиденції в Instagram .
“Люди повинні мати право на відпочинок”
На думку музикантів, творчість, мистецтво і культура під час війни — це важливо, тому що люди повинні мати можливість переключитися.
Фото з архіву Кирила
“Серед моїх знайомих дуже багато хлопців воює. Вони воюють за свободу. І за те, щоб люди перш за все жили нормально. Люди повинні мати право на відпочинок. Народ повинен хоч трохи розслаблятися, щоб хоч на якийсь час уникати всіх цих бід, болю і смерті. А якщо кошти від таких заходів йдуть на підтримку ЗСУ, то удвічі більше треба ходити на такі події”, — вважає Кирило.
Учасники команди поділилися, що чекають на перемогу України над країною-терористом і можливість повернутися в рідні міста, продовживши там свою діяльність.
Фото: Східний Варіант
“Усьому свій час. Нас не зламати. Вони можуть убити нас, але наша справа житиме завжди. На наше місце прийдуть інші. А орки горітимуть у пеклі”, — впевнений Євген.
За матеріалом: Східний варіант - https://v-variant.com.ua/article/muzykanty-pereselentsi-karpaty/