Ви тут:

Як сєвєродонецькі музиканти займаються творчістю та допомагають переселенцям у Карпатах

06-02-2023
Категорія: 

Більша частина їхнього обладнання згоріла, а резиденцію, яку будували своїми руками, розкрали окупанти. Але ні обстріли, ні ракети рф не змогли зламати прагнення команди допомагати молодим і талановитим артистам у їхніх починаннях.

Своєю історією та новими ідеями музиканти з Луганщини та Донеччини ]]>поділилися зі Східним Варіантом]]>.

Новий рівень

Сєвєродончани Євген та Данило займаються електронною музикою вже понад 10 років.

Данил музикант

Фото зі сторінки Данила в Інстаграм

музиканти зі сходу України_07

Фото зі сторінки Данила в Інстаграм

Познайомившись, музиканти вирішили об’єднати свої сили для втілення спільних проєктів. І змогли створити звукозаписну студію у рідному місті. Про те, як це було, можна почитати ]]>у статті]]> Східного Варіанту.

музиканти зі сходу України_02

Фото з архівів Євгена

Згодом до команди діджеїв, звукооператорів та продюсерів приєдналося ще два музиканти.

“Семен — реп-виконавець з музичною освітою і Кирило — рок-музикант з активною громадянською позицією”, — пояснює Євген.

музиканти зі сходу України

Фото з архівів Євгена

Потрібно було переходити на новий рівень. Тому вирішили зареєструвати ГО “Звук”.

“Для нас було важливо “легалізувати” свою громадську діяльність, метою якої була і є популяризація електронної музики серед молоді Луганської області”, — пояснює Євген.

музиканти зі сходу України

Фото з архіву Євгена

Сєвєродончани почали займатися втіленням у життя соціального проєкту — музичної резиденції “ZVUQ]]>]]>.

“Ми зрозуміли, що можемо перетворити своє хобі на суспільно корисну справу. На базі музичної резиденції ми планували розвивати творчий потенціал молоді регіону, а головне дати їй можливість для створення кінцевого продукту — музичного твору. Ми починали займатися музикою в ті часи, коли не було фінансових можливостей, тому на собі відчули, наскільки необхідна та сама база”, — каже Семен.

“Дати іншим можливість творити”

За словами команди, мета резиденції — дати можливість початківцям та професійним музикантам репетирувати та користуватися інструментами. І все це на безоплатній основі.

“Наш проєкт включав три напрямки: електронна музика, хіп-хоп та інструментал. Тобто у молоді, дітей та всіх охочих була б можливість спробувати себе в кожному з цих напрямків, була б можливість творити. Хотілося б, щоб суспільство розвивалося у плані музики”, — пояснює Кирило.

Резиденція мала містити зону для репетицій, кімнату запису голосу, контрольну кімнату та кімнату для зустрічей.

“Концепція така, що ми даємо охочим інструменти, записуємо, зводимо, мастеримо, займаємося просуванням артиста”, — каже Євген.

музиканти зі сходу України_08

Фото з архіву Євгена

Колеги зібрали необхідні документи, прописали план та почали шукати можливості фінансування.

“Дуже приємні відчуття, коли ти бачиш, як на твоїх очах реалізується не лише твоя мрія, а й мрія твоїх друзів. Ми шукали молоді таланти. А також важлива складова проєкту – організація різних івентів на території області для залучення творчої молоді та організація навчальних семінарів”, — ділиться з нами Семен.

За підтримки ПРООН у команди з'явилося музичне обладнання та будматеріали. Місцева влада надала приміщення у міському палаці культури.

музиканти зі сходу України_15

Фото з архіву Євгена

“Ця підтримка дала нам найголовніше — віру в себе і в те, що наші мрії та цілі цілком реальні, а ми рухаємося у правильному напрямку”, — ділиться з нами Семен.

“Ми жили проєктом”

Керівництво міста та Палацу культури повністю підтримувало ідеї учасників ГО “Звук”.

“Нам надали 80 квадратних метрів приміщення в ДК та дозволили втілювати будь-які ідеї для досягнення цілей нашого проєкту. Навіть були готові на кардинальні кроки щодо ремонту”, — каже Євген.

За його словами, у роботі над проєктом були задіяні десятки людей. Це і консультанти з ремонту, функціонування проєкту, реклами та просування.

музиканти зі сходу України_17

Фото з архіву Євгена

Будівельними роботами у приміщенні музиканти займалися власноруч.

“Щодня ми приходили ввечері після основної роботи та займалися ремонтом. Я мав роботу вчителя у мовному центрі й після пар поспішав у ДК, бо знав, що це буде недаремно. Це буде корисно не тільки для мене, а й для суспільства, сєвєродончан, які хочуть навчатися”, — каже Кирило.

До запуску резиденції залишалися лічені тижні.

музиканти зі сходу України_12

Фото з архіву музикантів

“Ми жили проєктом. Його загальна готовність складала вже близько 80%. До фінішу залишалося кілька тижнів, але 24 лютого через повномасштабне вторгнення рф все зійшло нанівець”, — каже Євген.

“Відчули страх війни”

Коли раптово розпочалися бойові дії, не всі учасники ГО “Звук” зі своїми сім'ями встигли виїхати одразу. Одному з колег довелося вивозити свою 3-місячну дитину та дружину під обстрілами.

музиканти зі сходу України_18

Фото: tribun.com.ua

“На жаль, деякі з нас встигли “посидіти” під російськими снарядами. Ми всі відчули страх війни”, — згадує музикант.

“Але нас це не зламало. Вже був досвід 2014-го року: ми знали, як діяти у таких ситуаціях”, — каже Євген.

музиканти зі сходу України

Фото: tribun.com.ua

За його словами, апаратуру вдалося вивезти частково. Більшість обладнання згоріла через влучання до будинку, де воно зберігалося. Частину розкрали окупанти.

Сєвєродончани були змушені евакуюватися до нових для себе населених пунктів в Україні.

“Нас розкидало по країні. Не всі колеги можуть брати участь у нових проєктах через свої особисті проблеми. І для них це дуже важко. Хлопці вірять, що найближчим часом з'явиться можливість приєднатися до команди. Прагнення просувати ідеї нашої ГО не змогли зламати навіть рашистські ракети”, — додає музичний продюсер.

музиканти зі сходу України_16

Фото: Северодонецк Times

Об'єдналися заради спільної мети

Музична діяльність та спільні цілі познайомили сєвєродонецьких діячів з однодумцями з інших регіонів. Наразі вони спільними зусиллями працюють над новим проєктом.

“Олексій став хедлайнером майбутнього проєкту. Це він запропонував його ідею. Льоша — це людина з однією з нами долею. Він окремо займався тим, чим ми, але у його рідному Краматорську. Льоша пережив дуже-дуже важку евакуацію. Навіть втратив близьких”, — каже Євген.

Проєкт “Ретріт арт-хаус]]>]]> належить Олексію. Він розповів про концепцію своєї ініціативи.

“RAH — один із небагатьох проєктів в Україні, який дбає не лише про розвиток культури, а й про тих, хто її створює: про наших артистів, музикантів та тих, хто максимально готовий віддатися мистецтву. У цей важкий час для нашої країни ми хочемо посилити культурний фронт та допомогти творчим особистостям продовжувати розвиток у своєму житті”, — пояснює музичний продюсер

музиканти зі сходу України_03

Фото з архіву музикантів

“Retreat art house” — симбіоз оздоровчої та творчої бази для музикантів-переселенців та їхніх сімей у карпатському місті Сколе.

“У проєкт закладено збереження та розвиток сучасної української культури та самоідентичності у воєнний час, розвиток туризму у Львівській області, а також реабілітацію та допомогу артистам із зон бойових дій”, — каже Олексій.

Музична артрезиденція — це тимчасовий притулок для артистів електронної сцени, вокалістів, музикантів, які втратили житло, професійне майно чи сенс розвиватись у своїй сфері.

Взяти участь у проєкті можна, якщо ви:

  • саунд продюсер, артист електронної сцени та поціновувач сучасного аудіовізуального мистецтва, музикант, вокаліст;
  • віком від 18 до 35 років;
  • любите те, чим займаєтесь;
  • хочете розвиватися та досягати висот;
  • є тимчасово переміщеною особою (пріоритет)
  • втратили віру у свій талант, вичерпали творчий ресурс;
  • втратили житло чи професійне обладнання через повномасштабне вторгнення росії;
  • маєте професійне обладнання, але не маєте свого творчого місця сили.

Усі охочі допомогти та стати частиною проєкту, можуть писати в особисті повідомлення на сторінці резиденції в ]]>Instagram]]>.

“Люди повинні мати право на відпочинок”

На думку музикантів, творчість, мистецтво і культура під час війни — це важливо, тому що люди повинні мати можливість переключитися.

музиканти зі сходу України_10

Фото з архіву Кирила

“Серед моїх знайомих дуже багато хлопців воює. Вони воюють за свободу. І за те, щоб люди перш за все жили нормально. Люди повинні мати право на відпочинок. Народ повинен хоч трохи розслаблятися, щоб хоч на якийсь час уникати всіх цих бід, болю і смерті. А якщо кошти від таких заходів йдуть на підтримку ЗСУ, то удвічі більше треба ходити на такі події”, — вважає Кирило.

Учасники команди поділилися, що чекають на перемогу України над країною-терористом і можливість повернутися в рідні міста, продовживши там свою діяльність.

музиканти зі сходу України_14

Фото: Східний Варіант

“Усьому свій час. Нас не зламати. Вони можуть убити нас, але наша справа житиме завжди. На наше місце прийдуть інші. А орки горітимуть у пеклі”, — впевнений Євген.

 

За матеріалом: Східний варіант - ]]>https://v-variant.com.ua/article/muzykanty-pereselentsi-karpaty/]]>

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)