Ви тут:

Як Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня функціонує в Українській громаді

03-11-2023
Категорія: 

]]>З понеділка, 16 жовтня, у приміщенні Української міської лікарні розпочала надавати спеціалізовану допомогу вторинної медичної ланки Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня. Наразі на першому поверсі в приміщенні колишнього денного стаціонару функціонує поліклінічне відділення, де ведуть прийом лікарі вузького профілю: хірург, офтальмолог, гінеколог, кардіолог, фізіотерапевт, гастроентеролог та інші. З 1-го листопада цей перелік доповнять лікарі: дерматолог та травматолог. Усі послуги, що входять до пакету НСЗУ, надаються безоплатно - повідомляє Українська територіальна громада.]]>

Із перших днів роботи відділення працює на повну потужність. Лише за 4 дні в середньому на лікаря прийшлось до 70-ти пацієнтів.  Це і консультації,  і надання повного спектру послуг відповідно до пакету НСЗУ, і діагностика на сучасному обладнанні, сучасними методами. Серед відвідувачів були мешканці з різних населених пунктів, адже можливості закладу дозволяють охопити більш ніж 150 тис пацієнтів, тож відтепер отримувати якісні медичні послуги зможуть не лише мешканці Української МТГ.

Наразі Сєвєродонецька МБЛ займає усі вільні площі центрального корпусу нашої лікарні, але має плани розширюватись – зокрема, за рахунок приміщень, які поступово вивільняє Обухівська БЛІЛ. Наступним після поліклінічного має відкритись реабілітаційне відділення з повним спектром послуг: гальванізація, електростимуляція, дарсонвалізація, ударно-хвильова терапія, ультразвукова терапія, фонофорез, лазерна терапія, квантова терапія і таке інше. Усі підготовчі роботи планують завершити до кінця цього року. Уже зараз в лікарні надаються послуги з фізичної реабілітації – це відновлення після перенесених важких хвороб,  реабілітація військових після поранень та травм, що є дуже актуальним під час війни. 

Переваги від підписання Меморандуму про співпрацю з Сєвєродонецькою міською військовою адміністрацією прокоментував голова Української МТГ Олександр Туренко:

«Це не якась приватна клініка, це – звичайна міська лікарня, яка надає безкоштовні послуги – так само як раніше це робила Обухівська БЛІЛ. На жаль, Обухівська БЛІЛ поступово припиняє свою діяльність в Українці, тож я вважаю, що ми знайшли їм гідну альтернативу. Згодом у нас будуть працювати всі вузькі спеціалісти, а також денний та цілодобовий стаціонари. Крім того, до комплекту послуг входить швидка медична допомога. Тобто, якщо є виклик – приїхала машина і надала невідкладну допомогу, але якщо пацієнт потребує госпіталізації, то його доставлять до стаціонару, де він буде знаходиться під цілодобовим наглядом лікарів. За потреби більш кваліфікованої вузькопрофільної допомоги людина отримає направлення до закладу третинної ланки медицини –  спеціалізованої лікарні.

Згідно з підписаним нами Меморандумом, до нас вже завозять потужне медичне обладнання. Наразі готується документація, і з нового року приступаємо до капітального ремонту приміщень – Сєвєродонецька ВА підтвердила своє бажання вкласти в ремонт приміщень нашої лікарні близько 60 млн грн. Тож, сподіваємось, незабаром громада матиме гарну, сучасну лікарню».  

Нагадуємо, що місто Сєвєродонецьк із початку літа 2022-го року перебуває під окупацією російських загарбників. У зв’язку з цим було прийнято рішення перемістити весь персонал та обладнання лікарні на території, що контролюються державою.

«Після 2014 року наша Сєвєродонецька багатопрофільна лікарня була найпотужнішим медичним закладом в Луганській області, який обслуговував мешканців усього регіону. Після окупації нам довелося звідти переїхати – розповідає медичний директор Сєвєродонецької МБЛ Оксана Андрейків-Морозова. – Перша наша локація була у Дніпрі, саме там ми відкрили амбулаторно-поліклінічне відділення. Але багатопрофільна лікарня повинна мати стаціонари, тож ми плануємо відкрити їх в Українці. Повноцінне функціонування нашого закладу потребує багато площ, адже в нас багато обладнання, яке потрібно встановлювати стаціонарно. Наприклад, у нас придбано обладнання на майже весь спектр лабораторних послуг. Втім, поки що вільні приміщення, які залишились після експлуатації Обухівської БЛІЛ, знаходяться в жахливому стані й потребують ремонту. Збираємось поступово облаштовувати робочі місця лікарів, встановлювати обладнання, а у найближчих планах – відкрити малу операційну, де будуть надаватися хірургічні послуги.

Ми відкриті та готові до співпраці – наголошує директорка МБЛ О. Андрейків-Морозова. – Наша лікарня мала великий штат медперсоналу, але зараз багато з них знаходяться поза межами України. Як я вже говорила, ми плануємо розширювати спектр послуг, а це потребуватиме лікарів та середній медперсонал. Тобто, якщо на території вашої громади є медичні спеціалісти високого рівня, ми готові надавати робочі місця та платити гідну зарплату».

Лікарі запевняють, що зацікавлені у наданні якісних та доступних медичних послуг, і у цьому вже мали змогу переконатися сотні відвідувачів. Наразі найбільший попит мають послуги лікаря офтальмолога – про це розповів лазерний хірург Ростислав. «На сьогодні кабінет офтальмолога амбулаторно-поліклінічного відділення надає допомогу з діагностування катаракти, глаукоми, середнього та заднього відрізка  ока. Повна комп’ютерна діагностика проводиться за допомогою сучасного обладнання. Судячи з відгуків на нашій сторінці у мережі «Фейсбук», пацієнти задоволені якістю обслуговування і приходять до нас цілими сім’ями».

Також багато пацієнтів звертаються до хірурга. «На цей час ми займаємось малою хірургією – це невеликі доброякісні пухлини шкіри, малоінвазивна проктологія: лазерне лікування геморою та анальних тріщин. Після закінчення ремонту та облаштування хірургічного блоку будемо оперувати майже усю загальну хірургію: хронічні холецистити, апендицити, грижі черевної стінки і таке інше» – зазначив завідувач хірургічного відділення Артем Сліпічко.

Щодо послуг з кардіології коментує лікар-кардіолог Ольга Олійник: «Ми проводимо огляд пацієнтів та робимо корекцію лікування. Первинним хворим призначаємо лікування, діагностику ЕКГ і скринінгове УЗІ серця. Найбільш поширені патології, з якими до нас звертаються – гіпертонічна, ішемічна хвороба серця, порушення ритму, провідності – те, що ми можемо зробити в амбулаторних умовах. У випадку більш важкої кардіологічної патології ми спрямовуємо пацієнтів до закладів третинної медичної ланки – вузькопрофільні клініки, де їм можуть зробити коронарографію або хірургічні втручання». 

Пацієнти, які вже встигли скористатися послугами Сєвєродонецької МБЛ не шкодують схвальних відгуків: «До цього мені з моїм захворюванням не пропонували інтенсивного лікування, прописували лише підтримувальну терапію у вигляді вітамінів – розповідає пацієнтка лікаря-офтальмолога пані Ольга. Тут мені зробили комплексну діагностику і призначили лікування. Я дуже задоволена якістю послуг та ставленням персоналу».

«Я 2 місяці ходила по лікарях і не могла вирішити свою проблему. Обіцяють одне, а на ділі – інше. Тут мені одразу поставили діагноз і призначили радикальне лікування – коментує пацієнтка лікаря-хірурга пані Марія. Я дуже вдячна персоналу лікарні за фаховість та чуйне відношення до пацієнтів похилого віку, а також керівництву міста за можливість лікуватися в нашій громаді».

«Я прохожу реабілітацію після поранення, травма коліна та спини – розповів військовослужбовець пан Микола. – Мені призначили магнітно-лазерну  терапію, і я дуже задоволений якістю процедур та фаховістю персоналу. Сподіваюсь їм вистачить коштів та площі, щоб розширити реабілітаційне відділення та розмістити все їх потужне обладнання  – у теперішні часи це дуже потрібно та актуально».   

Отже, сподіваємось, що ситуація з медичним обслуговуванням в нашій громаді зрушилась з мертвої точки і стрімко розвивається в позитивному напрямі. Як зазначив міський голова О. Туренко:
«Функціонування вторинної медичної ланки на базі Сєвєродонецької міської багатопрофільної лікарні – це шанс для нашої громади отримувати якісні, конкурентні та доступні медичні послуги. Своєчасно та безкоштовно».

 

За матеріалом: Українська територіальна громада - ]]>https://ukrainska-gromada.gov.ua/community/olekandr-turenko-funkczionuva...]]>

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (3 оценок)