Вячеслав Ткачук: «На порядку денному роботи міської влади ремонт доріг та тарифна політика»
5 березня, перед початком засідання виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради в.о. міського голови Вячеслав Ткачук проінформував членів виконкому щодо пріоритетних напрямків роботи міської влади.
До відома присутніх було доведено, що 1 березня відбулась сесія міської ради, на якій депутати виправили технічну помилку в імені секретаря міської ради: у рішенні Сєвєродонецької міської ради VІІ скликання від 22 грудня 2018 року № 3011 воно записано В'ячеслав, в той час як по паспорту він Вячеслав та наголосив, що міська влада працює в штатному режимі і всі ці технічні виправлення жодним чином не впливають на роботу міської влади.
З питання підготовки до святкування 85-річчя міста Сєвєродонецька Вячеслав Ткачук зазначив: «Роботи розпочати завчасно. Головне, що вся наша команда розуміє і прикладає максимум зусиль, щоб місто мало належний та святковий вигляд. Міські автошляхи, внутрішньоквартальні дороги і тротуари знаходяться в жахливому стані, місто заросло бур’янами та потопає в бруді. Наші попередники виявилися неспроможними та були бездіяльними в організації ремонтів та питаннях благоустою міста.
З капітального ремонту проспектів Гвардійського та Хіміків вже відбулися відкриті торги в системі Прозорро. На разі йде розгляд наданої учасниками відкритих торгів технічної документації. Очікуємо на рішення тендерного комітету. Після цього буде укладено договір з переможцем на проведення капітального ремонту проспектів Гвардійського та Хіміків. Що стосується проспекту Космонавтів – торги відбудуться 6 березня.
Готується технічна документація на проведення поточних ремонтів доріг міста. Наші вимоги щодо технічної документації - це наявність сертифікатів на витратні матеріали (асфальтобетон), кваліфікований персонал, наявність спецтехніки у фірм, що претендують на виконання даних робіт, а головне – досвід. Важливо зробити аналіз щодо якості раніше виконаних робіт та якими претендентами».
З ремонту найбільш аварійних ділянок автошляхів із застосуванням технології холодного асфальту Вячеслав Петрович повідомив, що роботи продовжуються: «На 1 березня витрачено 17 т. холодного асфальту. Відремонтовано 190 м2 аварійних ділянок. Працюють дві бригади. Минулого тижня додатково придбано ще 20 т. холодного асфальту. Сподіваюся, що найближчим часом будуть відремонтовані найбільш аварійні і небезпечні ділянки доріг в місті.
Виконані ремонти аварійних ділянок на перехрестях вул. Новікова – пр.-т Космонавтів, вул. Богдана Ліщини – пр-т Хіміків, вул. Курчатова - пр-т Гвардійський, шосе Будівельників – пр.-т Хіміків (район автовокзалу), вул. Вілєсова – пр.-т Гвардійський, вул. Донецька – вул..Гоголя; частково - пр.-т Гвардійський – вул. Космонавтів, вул. Вілєсова – пр.-т Космонавтів, вул. Донецька – пр.-т Гвардійський.
У планах соціально-економічного розвитку Сєвєродонецька міська рада за підтримки торгово-промислової палати України запрошує керівників підприємств та підприємців до участі в Другій міжнародній виставці імпортних товарів і послуг «China Internationel Import Expo», яка відбудеться у період з 05 по 10 листопада 2019 року у м. Шанхай (Китайська Народна Республіка). Вважаю, що наше місто може взяти участь у наймасштабнішій міжнародній виставці. У нас є підприємства, які можуть гідно представити наше місто і Україну».
На останок Вячеслав Ткачук довів до відома присутніх членів виконкому, що до нього звернулися 57 засновників і керівників промислових підприємств, а також фізичних осіб – підприємців Луганської області: «Підставою для звернення стало незадовільна ситуація, яка склалася в області з ціноутворенням в енергетиці.
Ціни на електроенергію для промисловості в Луганській області найдорожчі в Україні - 3,56 грн. за 1 кВт, в той час як в сусідній Донецькій області - 2,83 грн., в Харківській - 2,80 грн., Дніпропетровській - 2,64 грн.
Зі сторони обласної адміністрації цілковита відсутність розуміння проблеми. Така думка, що в ЛОДА цим питанням не переймаються. А по суті це і є стратегія розвитку Луганщини.
Чим загрожує значне здорожчання електроенергії для Сєвєродонецька? Міський бюджет несе колосальні витрати і втрати. В нашому місті найбільша кількість енергоспоживаючих підприємства, особливо СТрУ, СТКЕ, ТЕЦ, НВО «Імпульс» та ПрАО «СО АЗОТ». Постійно від ЛЕО йдуть попередження про відключення від електроенергії. Ринок електроенергії, який повинен бути створений в Луганській області, за фактом не існує.
Різке зростання цін на енергоносії не створює можливості для промисловості і бізнесу міста вести конкурентну боротьбу, інвестувати у розвиток підприємств та створювати нові робочі місця, а призведе до виведення капіталу, підняття вартості місцевої продукції, і як результат – до її неконкурентноспроможністі. Неприпустимо, щоб товари та продукцію, яку виготовляють у місті та нашому регіоні, завозиться з інших областей.
Ми станемо всі разом на захист економічних інтересів нашого міста і регіону тому, що тут живемо ми, наші діти і внуки.
Вже зараз керівники підприємств заявляють про закриття підприємств, скорочення працівників, колосальні втрати бюджетів усіх рівнів та зубожіння населення, а наслідком такої бездумної, а можливо і корупційної політики буде зростання цін на продукти, товари та комунальні послуги.
Вважаю, що ця ситуація вимагає втручання з боку не тільки міської ради. І наша команда це розуміє. Ми вносимо це питання на розгляд до Президента України, Кабінету Міністрів України та Асоціації міст України. Такі пропозиції підтримують наші сусіди – Рубіжанська міська рада».