Всеукраїнський конкурс на написання есе «Війна за СВІЙ шлях» (дитячий погляд)

23-11-2023

]]>Протягом листопада 2023 року проводився обласний етап Всеукраїнського конкурсу на написання есе «Війна за СВІЙ шлях» (дитячий погляд). Організаторами Всеукраїнського конкурсу виступив Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, а його обласного етапу – Департамент освіти і науки облдержадміністрації та Луганський обласний центр дитячо-юнацького туризму і краєзнавства.]]>

На обласний етап конкурсу надійшла 141 робота від учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Луганської області віком від 8 до 16 років (у трьох вікових групах – молодша, середня, старша) з 15 територіальних громад області: Біловодської, Білокуракинської, Гірської, Коломийчиської, Лисичанської, Нижньодуванської, Новоайдарської, Міловської, Попаснянської, Рубіжанської, Сватівської, Сєвєродонецької, Троїцької, Чмирівської, Шульгинської.

У творчих роботах учні висловлювали своє відношення до сучасних подій російсько-української війни та пережиті емоції. Це історії дітей, яких війна зачепила безпосередньо, хто вимушений був покинути рідні домівки, втікаючи від вибухів, історії про безсонні ночі під обстрілами, про військових-захисників, волонтерів та простих пересічних українців. Деякі есе супроводжувалися ілюстраціями та фотографіями.

Діти писали про свої тривоги, розпач, сум. Але більш за все вражають дитячі роздуми про майбутнє країни та віру в Перемогу України:

«…Виграємо цю смертельну війну за СВІЙ шлях, за своє майбутнє, за вільний та такий чудовий світ у сім’ї демократичних держав. Я виросту і буду громадянином вільної європейської країни, громадянином вільного світу!..»;

«…Що б вас зробило щасливим? Я б безмежно раділа, якби закінчилася ця проклята війна, усі повернулися додому й Україна здобула Перемогу. Як хочеться знову побачити квітучі українські села, відбудовані міста. Упевнена, що це мрія всіх українських дітей. І вона обов’язково здійсниться!..»;

«За кордоном я продовжую здобувати українську освіту й щиро вірю в повернення додому, в рідне селище, яке зустріне мене вишневим цвітом, пахощами бузку й щирими посмішками вірних друзів…»;

«Мій шлях… Я вдячна долі, що на своєму невеличкому життєвому шляху мене завжди оточують чудові люди, вони різного віку, різних професій, їм важко і морально, і фізично, але вони не втомляються протягувати руку допомоги, дарувати посмішки, підтримувати добрим словом…»;

«Війна змінила кожного з нас. Навчила цінувати час з родиною, радіти чистій воді та постійному світлу. Виклала урок: не нехтувати своїми бажаннями та любити життя…».

«…Зараз дуже актуальними є слова Ліни Костенко: «І хто б там що кому не говорив, а згине зло і правда переможе!». Я вдячна українським воїнам за те, що дають нам можливість навіть у такий переломний для країни час продовжувати навчатися, радіти життю! Слава Україні! Смерть ворогам!..»;

«…Ми, українці, обрали дорогу, якою вирушаємо в майбуття. Звичайно, попереду ще багато перешкод. І найстрашніша – ворог на нашій землі. Але я переконаний, що ми переможемо! Звільнимо свою територію та відбудуємо все, що зруйнувала ворожа  навала! Адже ми – УКРАЇНЦІ!..».

Тепер ми з впевненістю можемо сказати, що майбутнє України в надійних руках нашої молоді!

Кращі роботи обласного етапу Всеукраїнського конкурсу на написання есе «Війна за СВІЙ шлях» (дитячий погляд) будуть надіслані до Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді для участі у Всеукраїнському етапі конкурсу.

Дякуємо учасникам конкурсу за активну участь у заході. Бажаємо всім  натхнення та творчих успіхів у подальшому.

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації

Средняя: 5 (2 оценок)