В.о. міського голови Олег Кузьмінов разом з консультантами УФСІ провів чергове засідання робочої групи

22-11-2019

22 листопада відбулась зустріч керівництва міста, консультантів Східного регіонального представництва УФСІ (Українського фонду соціальних інвестицій), керівників і працівників виконавчих органів міськради для більш ретельного вивчення потреб громади, в якій буде реалізовано Проєкт УФСІ 6. У рамках цього проєкту було укладено Меморандум про співпрацю, відповідно до якого буде проведено реконструкцію гуртожитку по пр. Космонавтів, 18-а та закладу соціальної інфраструктури – дитячий садок № 11 «Світлячок».

В.о. міського голови Олег Кузьмінов підкреслив, що найближчим часом буде завершено роботу з розроблення  проектно-кошторисної документації, яка необхідна для проведення будівельних робіт, а завдяки плідній роботі всіх учасників Проекту реконструкція житла для внутрішньо переміщених осіб може розпочатись вже на початку 2020 року.

Консультант з розвитку громад Східного регіонального представництва УФСІ Катерина Клименко озвучила, що у рамках проєкту необхідно розробити Профіль громади та підготувати План екологічного та соціального менеджменту (ПЕСМ) м. Сєвєродонецька. За її словами у Профілі громади, розробленому міськрадою, наявна вся необхідна інформація, тож, Профіль позитивно оцінено та затверджено. Крім того, прохання міськради включити до проєкту навчання по інклюзії, буде враховано.

Ірина Дорош, консультант з розвитку громад Східного регіонального представництва УФСІ, здійснила за допомоги презентації загальний огляд екологічних і соціальних попереджувальних політик, які розроблені для попередження, мінімізації або компенсації можливих негативних впливів проектів.

За участю представників освіти, УПтаСЗН, міської служби зайнятості, департаменту економічного розвитку та ін. обговорено питання з підготовки та погодження плану екологічного та соціального менеджменту (ПЕСМ) м. Сєвєродонецька. Так, ПЕСМ вивчатиметься міськрадою ще тиждень, після чого його буде оприлюднено на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради для громадського обговорення. Для обробки пропозицій буде створено спеціальну комісію, до складу якої увійдуть представники УЖКГ, КПЖ «Світанок», департаменту економічного розвитку та ін.

Також на зустрічі до відома присутніх було доведено, що Український фонд соціальних інвестицій, оголошує конкурс субпроектів, метою яких є зміцнення центрів первинної медичної допомоги. Конкурс проводиться у рамках проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. Покращення первинної медицини (УФСІ VIІ)», який фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччина через Німецький банк розвитку KfW. Основною метою Проєкту є зміцнення центрів первинної медичної допомоги шляхом сприятливої для пацієнтів та енергоефективної реконструкції підрозділів ЦПМСД і постачання медичного обладнання.

Нагадаємо, що наразі ведеться робота з заповнення  анкети для внутрішньо переміщених осіб, яку розміщено на офіційному сайті Сєвєродонецької міської https://sed-rada.gov.ua/novini-mista/do-uvagi-vnutrishno-peremishchenih-osib-yaki-zareiestrovani-v-misti-sievierodoneck_29-10-2019. Результати анкетування нададуть можливість визначити рівень інтеграції та адаптації в Сєвєродонецьку внутрішньо переміщених осіб.