Власників зруйнованого та пошкодженого житла звільнено від податку на нерухомість

13-04-2023

Депутати Верховної ради України підтримали законопроєкт №7632 щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно за об’єкти, які були знищене чи пошкоджене внаслідок агресії рф.

Про це повідомили заступник голови податкового комітету Ради]]> Ярослав Железняк]]> та авторка законопроєкту ]]>Олена Шуляк]]>.

«Звільнення плати за землю для фізичних (за весь 2022-й) та юридичних осіб (з 01.03.2022 – 01.01.2023) застосовуватиметься, якщо земельна ділянка розташована на територіях активних бойових дій або окупованих територіях. З 2023 року пільга буде діяти до останнього числа місяця, в якому завершено активні бойові дії або окупація», – зазначив Ярослав Железняк.

За його словами, передбачене звільнення від податку на нерухомість для фізичних осіб (за 2021 та 2022 рік) та юридичних осіб (з 01.03.2022 – 01.01.2023), якщо житлова нерухомість розташована на територіях активних бойових дій або окупованих територіях.

«З 2023 року пільга буде діяти до останнього числа місяця, в якому завершено активні бойові дії або окупація», – додав голова податкового комітету.

Авторка законопроєкту Олена Шуляк повідомила, що ця норма «є особливо нагальною в умовах війни, оскільки об’єкти нерухомості могли стати повністю або частково непридатним для використання».

«Ми закріпили в Податковому кодексі норму, яка дозволяє не нараховувати та не сплачувати податок на нерухоме майно, яке відрізняється від земельної ділянки, починаючи з місяця, в якому об’єкт зруйновано. Факт руйнування має бути підтверджено актом огляду об’єкта, складеного ДСНС або його територіальним органом чи органом місцевого самоврядування», – підкреслила Олена Шуляк.