Визначено переможця конкурсу на кращий проект пам’ятника «Героям Чорнобиля» в м.Сєвєродонецьку

11-01-2020

10 січня з метою увічнення пам'яті героїв-ліквідаторів та жертв Чорнобильської катастрофи, та враховуючи звернення Громадської організації «Ветерани Чорнобиля м.Сєвєродонецька», під головуванням заступника голови комісії - директора департаменту землеустрою, містобудування та архітектури Гліба Рудя відбувся відкритий Конкурс на кращий проект пам’ятника «Героям Чорнобиля» в м.Сєвєродонецьку.

Рішення про проведення Конкурсу на кращий проект пам’ятника та Положення про його проведення прийняте на засіданні виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради №1261 від 19.12.2019 року.

Конкурс проводився кваліфікованим складом комісії. Згідно з розпорядженням міського голови №494 від 28.12.2019 до неї увійшли:

- Ольшанський О.В. – голова комісії - заступник міського голови, начальник Фонду комунального майна міської ради;

- Рудь Г.В. – заступник голови комісії - директор департаменту землеустрою, містобудування та архітектури;

- Іщенко Н.Я. – секретар комісії - старший інспектор відділу містобудування та архітектури департаменту землеустрою, містобудування та архітектури;

- Бутков І.М. –  голова постійної депутатської комісії  з питань планування бюджету та фінансів (за згодою);

- Грачова Т.В. – начальник відділу культури міської ради;

- Дашко О.О. – архітектор, ПАТ «Сєвєродонецький ОРГХІМ» (за згодою);

- Єгоров А.Ю.– заступник начальника відділу містобудування та архітектури департаменту землеустрою, містобудування та архітектури;

- Ковалевський А.А. – начальник Управління ЖКГ міської ради;

- Ларін А.І. – начальник ВКБ міської ради;

- Медянцев В.О. – архітектор, ФОП (за згодою);

- Тетерятник Т.І. – архітектор, працює за договором;

- Фіалковська А.А. – голова громадської організації «Ветерани Чорнобиля м.Сєвєродонецька» (за згодою).

Проекти подавалися до відділу містобудування та архітектури департаменту землеустрою, містобудування та архітектури міської ради до 28 грудня 2019 року. Надійшло 3 проекти.

Відкриваючи засідання комісії, заступник голови комісії - директор департаменту землеустрою, містобудування та архітектури Гліб Рудь відповідно до Положення та умов проведення Конкурсу попередньо ознайомив присутніх з правилами його проведення та наголосив, що велика кількість сєвєродончан зробили значний внесок у ліквідацію наслідків ядерної катастрофи на ЧАЕС і мають право на існування у місті не тільки пам’ятного знаку, а і пам’ятника героям-чорнобильцям. А завдяки консолідованій підтримці цього питання командою Ігоря Буткова та очолюваної ним депутатської групи «Сєвєродончани» у 2020 році це нарешті стало можливим втілити у життя.

В результаті тривалого обговорення та відкритого голосування більшістю голосів членів комісії переможцем конкурсу на кращий проект пам’ятника «Героям Чорнобиля» в м.Сєвєродонецьку визначено проект, розроблений членами громадської організації «Ветерани Чорнобиля м.Сєвєродонецька». До речі, проекти, які були подані, розглядалися анонімно – під відповідними номерами. І тільки після визначення переможця, було відкрито конверти, в яких були зазначені дані конкурсантів.

Розташовано пам’ятник буде в сквері в районі буд. 32-а по бульвару Дружби Народів.

За результатами переможцю конкурсу присуджується премія у розмірі п’ять тисяч гривень. Як зазначила голова громадської організації «Ветерани Чорнобиля м.Сєвєродонецька» Алевтина Фіалковська, ці кошти буде витрачено на облаштування пам’ятника.

Рішення комісії набуде чинності після затвердження його на засіданні виконкому Сєвєродонецької міської ради, провести який заплановано найближчим часом.

Средняя: 5 (2 оценок)