Військовослужбовці Національної гвардії України удосконалюють навички
Раніше гвардійці займалися тактикою чи медициною окремо. Нині це згрупували, щоб бійці пройшли весь етап від наказу з командного пункту, пересування по місцевості й заходу на позиції для стрільби до відпрацювання тактичної медицини. Адже реальний бій - не тренування, де можна обрати тему заняття чи зосередитися на виконанні лише одного завдання. Під час справжнього бою військовослужбовець застосовує комплекс знань та вмінь, які здобув і натренував заздалегідь.
Цього разу завдання пройти з точки збору до місця проведення стрільб ускладнене, зокрема, присутністю умовно ворожого дрону в небі, з якого час від часу відбуваються скиди піротехнічних засобів. Організовують тренування максимально наближені до бойових, аби гвардійці розуміли, що їх чекатиме ближче до передових позицій.
На цьому етапі сценарію навчань надважлива комунікація. Висування із технікою, умовно ворожа "пташка" над головою, перехід складних ділянок дороги, розвідка шляху - усе це потребує злагодженості в комунікації підрозділу, щоб вчасно та без проблем подолати перешкоди й зайняти позиції для стрільби.
"Після заходу на позиції бійці відпрацювали оборону. Командир поділив підрозділ на групи, які по черзі мали відбивати атаку, тобто вогонь по ворогу вівся постійно", - розповів про хід навчань інструктор із бойової підготовки Бріт.
Коли гучний крик перервав коротку паузу після стрільби по мішенях - один із бійців підрозділу отримав умовне поранення в ногу - так у гвардійців почалося заняття із тактичної медицини.
"Це перша частина - надання допомоги під вогнем, де хлопці накладали турнікети. Потім відпрацювали евакуацію пораненого до БТР і далі до зеленої зони, де можна стабілізувати пораненого. Уже звідти ми його відвозили у найближчу лікарню", - описує дії бійців фельдшер 27 Печерської бригади із позивним Байкер.
За словами гвардійців, евакуація пораненого - один із найважчих етапів такої комплексної підготовки, тому що потрібна хороша фізична витривалість, аби витягти побратима з окопів та доставити в безпечнішу зону. Для більшого реалізму інструктори використовували пакети з фарбою, яка мала імітувати справжню кров від поранення.
"Коли накладаємо турнікети, розрізаємо форму, а воно вибризкує - відчуття, що це реальна кров. Навіть трохи є паніка, але саме до таких стресових ситуацій ми також маємо готуватися, щоб у разі справжнього поранення знати як діяти", - каже гвардієць Бадр.
Поки "важкопораненому" допомагали побратими ще один умовно поранений в руку мав сам собі накласти турнікет. Обох бійців доставили до карети швидкої допомоги, яка одразу ж вирушила до найближчої лікарні - фінальної точки навчання.
Там бійців передали у приймальне відділення, а медичному персоналу детально описали поранення та маніпуляції, які проводили з військовими. Навчання гвардійців на цьому завершились. Як це було - дивіться в матеріалі:
За матеріалом: Портал МВС - https://mvs.gov.ua/uk/news/vorozi-droni-ataki-ta-poranennia-iak-trenuiut...