Виїзд на лікування - внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України

29-01-2023

Українці мають право перетинати державний кордон, прямуючи на лікування за межі України.

27 січня Уряд ухвалив постанову «]]>Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України»]]>. Відтак Міністерство охорони здоров’я надає роз’яснення про можливість українських громадян перетинати державний кордон у період воєнного стану для виїзду в інші країни на лікування.

]]>Наказ МОЗ від 05.04.2022 № 574]]> чітко визначає критерії направлення та категорії пацієнтів, медична й реабілітаційна допомога яким може надаватися за кордоном. Як і раніше, якщо пацієнти потребують довготривалої або дороговартісної медичної допомоги, а також отримання медичних послуг, надання яких наразі в Україні значно обмежене через повномасштабну війну, вони можуть направлятися на лікування за межі держави.

Пропуск таких громадян через державний кордон здійснюється за наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування.

«Забезпечення належної медичної допомоги українцям під час війни залишається у фокусі уваги Міністерства охорони здоров’я. Уряд врегулював забезпечення механізму направлення на лікування за кордон наших співвітчизників. Направлення за кордон на лікування в період воєнного стану потрібно для того, щоб розвантажити нашу медичну систему й спрямовувати пацієнтів, які потребують довготривалого та дороговартісного лікування, за кордон, а також для отримання тих послуг, які ми не можемо забезпечити через воєнний стан у країні. Ми вдячні нашим партнерам із Європейського Союзу, зокрема директоратам DG SANTE і DG ECHO, які допомагають і фінансують програми медичної евакуації. Пошук закордонних медичних закладів для лікування громадян України здійснюється через платформу ]]>Early Warning and Response System]]> (EWRS). Так, цього тижня вдалося евакуювати та ]]>доправити на спеціалізоване лікування 21 пацієнта]]>. Українців прийняли в медзакладах Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Угорщини. Ця робота триватиме й надалі», — підкреслив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується ]]>формою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого»]]>, заповненою лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон.

Виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення.

Довідково

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти такої особи, у тому числі усиновлені.

За матеріалом: ]]>Міністерство охорони здоров'я України]]> - ]]>https://moz.gov.ua/article/news/ukrainci-majut-pravo-peretinati-derzhavn...]]>