Виплата і доставка грошових соціальних допомог

13-07-2021

Питання виплати і доставки грошових соціальних допомог в Україні регулюється низкою нормативно-правових актів, зокрема постановами Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596 «Про затвердження Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках», від 16.12.2020
№ 1279 «Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги», від 29.03.2021 № 277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» (далі – Постанова № 277) зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 546 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – Постанова № 546), тощо.

Так у березні 2021 року Постановою № 277 було зазначено, що з 01.09.2021 року виплата пенсій та державних соціальних допомог отримувачам буде проводитись виключно через поточні рахунки, відкриті в уповноважених банках.

Але в травні поточного року до Постанови № 277 були внесені зміни, які передбачають зокрема можливість вибору громадянами способу отримання ними грошових соціальних допомог або через уповноважені банки або через уповноважену організацію.  Також даними змінами зазначено, що до 1 січня 2023 року функції організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України, здійснює національний оператор поштового зв’язку, функції якого виконує акціонерне товариство «Укрпошта».

Тому враховуючи вищезазначене та згідно з чинним законодавством всі види соціальних допомог на даний час можуть виплачуватись та доставлятись громадянам за їх вибором як через поштові відділення ЛД АТ «Укрпошта» так і через поточні рахунки, відкриті в установах уповноважених банків.