Випадок АЧС в Луганській області

13-01-2017

АЧС – це невиліковна хвороба, отож призводить до загибелі свиней усіх порід і статево-вікових груп. Антибіотики або попередня вакцинація проти інших хвороб (наприклад, КЧС) жодним чином не впливають на її фатальний перебіг.Вірус АЧС надзвичайно стійкий до широкого діапазону температур і кислотно-лугової реакції середовища.

Субпродукти від інфікованих свиней перетворюються фактично на біологічну бомбу сповільненої дії, яка «вибухає» кожного разу, коли така заражена продукція контактує з іншими свинями. Інвентар, техніка, транспортні засоби, одяг, взуття тощо, котрі перебували у контакті з хворими тваринами, продуктами їх життєдіяльності чи забою також здатні сприяти швидкому розповсюдженню хвороби.

В Україні заходи з профілактики та боротьби з АЧС регламентуються спеціальною інструкцією та відповідними планами дій на районному й обласному рівнях.

Останній випадок захворювання на АЧС зареєстрований у с. Чмирівка Старобільського райну Луганської обл.

Пам’ятайте: лихо легше застерегти, чим побороти! При підозрі на АЧС сповістіть фахівця ветеринарної медицини — краще перестрахуватись, аніж наразити на небезпеку всіх сусідів!

ДНПК при Сєвєродонецькій міській раді